Sledujete obsah na Netflixe prostredníctvom Apple TV? V tom prípade sa minimálne v zahraničí pripravte na to, že najlacnejšie predplatné na tomto zariadení nie je podporované.

Spoločnosť Netflix od dnešného dňa vo vybraných krajinách spúšťa základný plán Basic s reklamami, ktorý si môžete v niektorých európskych regiónoch užívať za cenu približne 5 € / mesačne.

- Reklama -

Majitelia Apple TV však majú smolu, nakoľko táto novinka nebola prispôsobená pre jablkový set-top box. Nie je to zas až také prekvapenie, pretože aplikácia Netflix v systéme tvOS v poslednom čase zaostáva za konkurenciou vo funkciách (napríklad nepodporuje žiadny interaktívny video obsah). Toto je však oveľa vážnejšia chyba.

Ak teda budete v krajine, kde je predplatné s reklamami k dispozícii, musíte ho sledovať prostredníctvom zariadení, ako sú iPhone, iPad alebo Mac.

Netflix už o chybe vie a opraví ju 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Dobrou správou ale je, že streamovacia spoločnosť sa ku celému problému vyjadrila a sľúbila, že predplatné s reklamami bude platforma tvOS už čoskoro podporovať. Presný časový harmonogram ale Netflix neprezradil.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -