Ako iste viete, každý iPhone 12 dostane podporu 5G siete. Momentálne poznáme 2 druhy takéhoto pripojenia. mmWave je rýchlejšie, no operuje s menším pokrytím. sub-6GHz je pomalšie ale omnoho rozšírenejšie. Fast Company nám približuje použitie v rámci jednotlivých modelov.

mmWave zatiaľ len pre vrchol ponuky

Analytici dnes zverejnili podrobnú správu týkajúcu sa 5G pripojenia a iPhonu 12. Prítomné bude vo všetkých modeloch. Ak si vyberiete 5,4″ alebo 6,1″ verziu, k dispozícii bude sub-6GHz. Aj keď je to pomalší druh 5G siete, v skutočnosti môže byť lepší. Dôvodom je širšie pokrytie vo vidieckych oblastiach či menších mestách.

Očakávalo sa, že technológiou mmWave budú vybavené všetky modely Pro. Napokon to však vyzerá len na najväčší, 6,7″ iPhone 12 Pro Max. Má to svoje logické odôvodnenie.

V prvom rade ide o priestor pre antény. Takéto 5G pripojenie potrebuje viac miesta a iba vrchol ponuky ho dokáže vo svojom mohutnom tele poskytnúť. To isté platí aj o batérii. mmWave je o niečo náročnejšie, čoho výsledkom je nepriaznivý vplyv na celkovú výdrž. Vlajková loď má však veľký akumulátor, ktorý to bez problémov zvládne.

A aby toho nebolo málo, rýchlejšiu sieť si užijú len používatelia v USA, v Južnej Kórei a v Japonsku. Vo zvyšných krajinách bude iPhone 12 Pro Max dodávaný „len“ so sub-6GHz. Vo svete sa vyskytuje oveľa častejšie a Apple si zníži výrobné náklady.

Zabúdať netreba ani na to, že sa jedná len o analytický odhad. To ako to bude naozaj nám ukáže až Apple. Svoje nové smartfóny predstaví v prvej polovici októbra 2020. Máme sa na čo tešiť…

zdroj

Prečítajte si tiež  České O2 sa už pripravilo na nový iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.