Ako iste viete, každý iPhone 12 dostane podporu 5G siete. Momentálne poznáme 2 druhy takéhoto pripojenia. mmWave je rýchlejšie, no operuje s menším pokrytím. sub-6GHz je pomalšie ale omnoho rozšírenejšie. Fast Company nám približuje použitie v rámci jednotlivých modelov.

mmWave zatiaľ len pre vrchol ponuky

Analytici dnes zverejnili podrobnú správu týkajúcu sa 5G pripojenia a iPhonu 12. Prítomné bude vo všetkých modeloch. Ak si vyberiete 5,4″ alebo 6,1″ verziu, k dispozícii bude sub-6GHz. Aj keď je to pomalší druh 5G siete, v skutočnosti môže byť lepší. Dôvodom je širšie pokrytie vo vidieckych oblastiach či menších mestách.

- Reklama -

Očakávalo sa, že technológiou mmWave budú vybavené všetky modely Pro. Napokon to však vyzerá len na najväčší, 6,7″ iPhone 12 Pro Max. Má to svoje logické odôvodnenie.

V prvom rade ide o priestor pre antény. Takéto 5G pripojenie potrebuje viac miesta a iba vrchol ponuky ho dokáže vo svojom mohutnom tele poskytnúť. To isté platí aj o batérii. mmWave je o niečo náročnejšie, čoho výsledkom je nepriaznivý vplyv na celkovú výdrž. Vlajková loď má však veľký akumulátor, ktorý to bez problémov zvládne.

A aby toho nebolo málo, rýchlejšiu sieť si užijú len používatelia v USA, v Južnej Kórei a v Japonsku. Vo zvyšných krajinách bude iPhone 12 Pro Max dodávaný „len“ so sub-6GHz. Vo svete sa vyskytuje oveľa častejšie a Apple si zníži výrobné náklady.

Zabúdať netreba ani na to, že sa jedná len o analytický odhad. To ako to bude naozaj nám ukáže až Apple. Svoje nové smartfóny predstaví v prvej polovici októbra 2020. Máme sa na čo tešiť…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.