Technologická spoločnosť mešká. Niektoré zdroje uvádzajú, že je to kvôli koronavírusu. Nech sú už dôvody akékoľvek, iPhone 12 nepríde v septembri tak, ako sme očakávali. Tentokrát to potvrdil Broadcom.

iPhone 12 nepríde v septembri

Pokiaľ Apple neprezradia leakeri a analyitci, častokrát sa o to postarajú dodávatelia. Za najnovšími informáciami stojí Broadcom. Táto spoločnosť sa venuje výrobe rôznych čipov a modemov (aj pre iPhone).

Vo svojej najnovšej správe (pre investorov) potvrdila, že dopyt po výrobe určitých komponentov prišiel o niečo neskôr ako je to bežné. Produkcia by mala trvať až do posledného štvrťroka 2020. Zvyčajne finišuje už počas Q3. Analytici sa zhodujú, že Broadcom hovoril o iPhone 12. Dôvod je prostý.

Táto firma patrí už dlhé roky medzi najdôležitejších dodávateľov Applu. Cupertinský gigant si rezervuje výrobné linky v druhej polovici roka. Objem avizovanej produkcie podľa analytikov presne sedí na iPhone. O relevantnosti úniku teda nepochybujeme.

Dobre je tu podotknúť, že meškanie potvrdilo aj samotné Apple. Síce sme sa nedozvedeli žiadne bližšie podrobnosti, príchod budúcej generácie smartfónu očakávame až v októbri 2020. Nechajme sa prekvapiť.

Plány mal technologickej spoločnosti narušiť koronavírus a tak isto komplikácie so 120Hz displejom pri modeloch „Pro“. Práve prémiovejšie verzie môžu byť na trhu dostupné ešte neskôr.

Niektorí leakeri tvrdia, že Apple na začiatku nasýti dopyt len po iPhone 12 (5,4) a iPhone 12 Max (6,1″). Náročnejší používatelia môžu čakať až do novembra. Dúfajme, že sa tieto predickcie nenaplnia. Na novinky sa už tešíme…

Prečítajte si tiež  Ako vyzerá iPhone po zmrazení tekutým dusíkom ?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.