Aj napriek tomu, že vlastné Apple mapy, ktoré spoločnosť predstavila spolu s iOS 6 v roku 2012 nemali príliš dobré ohlasy, spoločnosť už tvrdo pracuje na ich zlepšení. Dokonca ich začína prenášať do online prostredia svojich služieb ako je napríklad „Nájsť môj iPhone“!

Nájsť môj iPhone pomocou Apple máp!

Aj keď si množstvo používateľov vytvorilo k týmto mapám skôr záporný ako kladný vzťah, Apple ich pomaličky zakomponováva do svojich služieb. Jednou z takých je aj „Nájsť môj iPhone“. Tá do teraz používala mapy Google, no po novom sa to zmení a ponúkne mapy od Apple. Tie sú však dostupné len pre vývojárov, ktorí používajú beta verziu služby icloud.com. Normálnym používateľom zatiaľ poslúžia klasické mapy dodávané spoločnosťou Google.

apple-maps-icloud-beta
„Find my iPhone“ – svetapple.sk

Nové zmeny spolu s iOS 8

Napriek tomu, že Apple mapy nemali veľmi vydarený štart, Apple ich počas dvoch rokov existencie postupne dolaďoval. Intenzívnejšie sa im však začal venovať až v poslednej dobe. Tieto mapy sú čoraz lepšie a prvé výrazné zmeny by mali prísť spolu s oficiálnou verziou iOS 8. Postupne môžme vidieť aj to, ako tieto mapy naberajú na obrátkach a stávajú sa lepšími. Kto vie? Možno raz budú vyhľadávanejšie ako tie od Googlu, ktoré sa momentálne držia na vrchole mapových služieb 🙂

zdroj: macrumors.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.