Je skoro zvykom, že Telekom pre svojich zákazníkov pripravil v rámci horúceho letného počasia akciu, zameranú na čerpanie neobmedzeného internetu.

Slovíčko neobmedzene však musíte brať s rezervou, pretože v skutočnosti hovoríme o 1 000 GB mobilných dát, vyčlenených na jeden mesiac. Ak by ste túto hranicu prekročili, automaticky sa dostávate na nižšiu prenosovú rýchlosť (128 kbps). Nepredpokladáme ale, že sa vám to za normálnych okolností podarí.

- Reklama -

K spomínanej „tisícke“ sa pripočítavajú aj dáta z vášho mesačného programu. Ak teda využívate napríklad 30 GB internetu, po aktivácii balíčka budete mať k dispozícii až 1 030 GB dát. Platí to pre každý paušál, bez rozdielu na cene.

No a keď už sme si stručne predstavili akciu, ktorá bude trvať celý júl a august, pozrite sa, ako si môžete aktivovať neobmedzený internet aj vy. Postup je veľmi jednoduchý a zvládnete ho behom niekoľkých minút. Poďme na to.

Návod

  1. Otvorte si aplikáciu Telekom na svojom zariadení a vyberte produkt – váš paušál. Pokiaľ v apke nie ste prihlásení, respektíve zaregistrovaní, musíte prejsť celým procesom. Trvá to však iba zopár minút, takže sa to oplatí.

2. Pokiaľ ste sa dostali do základného menu aplikácie, vo vrchnej časti v strede vyberte tlačidlo Balíčky.

3. V spodnej časti sa objavila pop-up lišta, ktorá sa vás pýta, či máte záujem o dátové balíčky alebo roamingové balíčky. Vyberte prvú možnosť.

4. Teraz ste sa dostali ku ponuke jednotlivých balíčkov. Od 1. júla sa v nej objavilo okienko „Nekonečné dáta“, ktoré nájdete hneď na začiatku. Kliknite naň.

5. Teraz sa pred vami objavilo okienko vysvetľujúce, ako to vlastne s nekonečnými dátami funguje. Ako sme už spomenuli vyššie, v skutočnosti budete mať k dispozícii „iba“ 1 000 GB internetu a nie „nekonečno“. Predpokladáme ale, že to 99,99 % z vás bude bohato stačiť. V spodnej časti vyberte tlačidlo kúpiť, čím balík bezplatne aktivujete.

6. Na záver tu máme ešte jedno vyskakovacie okno, ktoré treba potvrdiť a následne si môžete užívať skoro nekonečný internet kdekoľvek je podporovaný.

7. Pokiaľ ste postupovali správne, v základnom zobrazení uvidíte aktuálne informácie o svojom prečerpaní. Všetko sa vzťahuje či už na 4G alebo 5G sieť, ktorá sa momentálne rozširuje po Slovensku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.