Vymazanie nainštalovaných apiek na Macu

Nedávno sme publikovali článok, v ktorom sme vám vysvetlili, ako na Macu nainštalovať a odinštalovať aplikácie. Tento proces je v porovnaní s Windowsom odlišný, no v princípe aj veľmi podobný. Problém je žiaľ v tom, že sa vždycky zbavíte len samotného programu. Pokiaľ si v systéme uložil nejaké dáta, ostanú tu zálohované.

Určite si teraz myslíte, že Apple ponúka nejaké riešenie, ktoré iba nepoznáte. Nie je to pravda. O všetko sa museli postarať nezávislí vývojári, ktorí vytvorili aplikáciu App Cleaner.

- Reklama -

Kliknutím na tento odkaz ju stiahnete do vášho počítača s operačným systémom macOS High Sierra až macOS Big Sur. V redakcii sme ju odskúšali aj na novej ARM platforme M1 a všetko funguje bez zaváhania.

Výhodou aplikácie App Cleaner je jej úplná jednoduchosť, s ktorou sa stretnete už pri inštalácii. V zásade vám stačí stiahnuť 4MB .zip súbor, ktorý po otvorení skrýva funkčný program.

Je dosť možné, že vás ešte zasype niekoľko vyskakovacích okien, týkajúcich sa dôvery ku apke alebo povolenia pravidelných aktualizácií. Po ich potvrdení môžete App Cleaner veselo používať.

Ako na to?

Otvorte si cez Finder položku Aplikácie, v ktorej by ste mali mať všetky programy, nachádzajúce sa v počítači. Častokrát sa tu nachádzajú veci, ktoré vôbec nepoužívate, a tak vám ich odporúčame vymazať pre uvoľnenie miesta.

Zvolený program stačí chytiť kurzorom, a pretiahnuť ho do aplikácie App Cleaner, kde sa po niekoľkosekundovom načítaní zobrazia aj ostatné súbory, ktoré s ním súvisia. V ľavej časti si môžete odškrtnúť, čo chcete ponechať a čo naopak vymazať. Pokiaľ ste hotoví, kliknite na tlačidlo „Remove„.

Je dosť možné, že si od vás počítač vypýta povolenie v podobe hesla od prihlasovacieho účtu. Zadajte ho a pokračujte. Po tomto by už mala byť aplikácia úplne vymazaná vrátane nepotrebných súborov.

Ak máte iné riešenie alebo tip na postup, napíšte nám ho do komentára. Za nás je táto apka výborná a používame ju niekoľko dlhých rokov. Na jednej strane je veľmi jednoduchá, a na strane druhej mimoriadne funkčná. To sú benefity, ktoré oceňujeme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -