V aplikácii „fotky“ na našom iPhone alebo iPade máme určite aj zábery, ktoré by sme radšej pred svetom „odložili„. Konkrétne operačný systém iOS 13 , prišiel s možnosťou, ako si ich môžete veľmi jednoducho skryť. Má jeden menší nedostatok ale aj tak ju možno začnete používať. Pozrite sa na návod, ako na to.

Apple to trochu nedomyslelo

Ešte pred tým, ako sa vrhneme na samotnú aplikáciu, mali by ste vedieť, že to nefunguje tak, ako ste si možno mysleli. Poväčšine na fotky, ktoré chceme pred náhodným zvedavcom schovať používame iné, zaheslované aplikácie. Nikto sem teda nemá prístup. Apple však nič podobné v iOS 13 zatiaľ neponúkol. Každá natívna appka je teda otvorená pre všetkých. Uzamknutím si tu nepomôžete. Nedá sa to.

- Reklama -

Napriek tomu iOS 13 prináša zaujímavú funkciu, pomocou ktorej môžete skrývať vaše „tajné“ fotografie aspoň zjednodušeným spôsobom. Existuje priečinok alebo skôr album: „skryté“, kde sú len fotografie, ktoré sa nevyskytujú v hlavnom zozname a ani v žiadnych iných albumoch. Prístup máte do neho ale klasicky bez hesla, takže to môže byť dokonca kontraproduktívne.

Návod: Ako skryť fotografie v iOS alebo iPadOS.
Návod: Ako skryť fotografie v iOS alebo iPadOS.

Ak sa niekto zmocní vášho telefónu bez vášho súhlasu v odomknutom stave, môže prejsť rovno do tohto albumu a pozrieť si to, čo sa snažíte pred ľuďmi schovávať. Je teda už len na vás, či sa funkciu rozhodnete používať alebo nie. Nakoľko o nej ale veľa ľudí nevie, môže to byť zaujímavá alternatíva k zaheslovaným appkám.

Návod: Ako skryť fotografie v iOS alebo iPadOS.

  1. Otvorte aplikáciu „Fotky“ a vyberte záber, ktorý chcete schovať.
  2. Kliknite na ikonku zdieľania v ľavom dolnom rohu.
  3. Vyberte možnosť „skryť“
  4. Potvrďte skrytie fotografie v okne, ktoré sa tu objaví.
  5. Hotovo.

Fotka už nie je súčasťou bežného zoznamu záberov. Kde sa ale nachádza? Otvorte albumy a posuňte prstom dole. Na úplnom spodku môžete vidieť sekciu „Iné albumy“, kde sa nachádza aj položka „Skryté“. Záber je pochopiteľne práve v nej (a v žiadnom inom albume). Čo hovoríte na takýto spôsob „ochrany“. Páči sa vám alebo je nedostatočný?

Návod: Ako skryť fotografie v iOS alebo iPadOS.
Návod: Ako skryť fotografie v iOS alebo iPadOS.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.