Spoločnosť Apple zapracovala na každej jednej oblasti svojho operačného systému iOS 14. Za pomoci nových technológií sa zamerala aj na aplikáciu Diktafón. Po novom si môžete upraviť kvalitu nahrávky. Celý postup je veľmi jednoduchý.

Diktafón

Niekto túto appku používa každý deň, iný ani nevie, že ju má vo svojom zariadení nainštalovanú. Nech už patríte ku ktorejkoľvek skupine používateľov, následujúci trik by mal poznať každý. Ako iste viete, váš iPhone má veľmi kvalitné mikrofóny. Na jednej strane je to dobré, no na strane druhej dokáže zachytiť aj nežiadúce zvuky.

- Reklama -

Ak sa pokúšate nahrať niečo “čisté”, nie je to ideálne. Našťastie má Diktafón (po aktualizácii na iOS 14) novú funkciu, ktorá dokáže nahrávku vylepšiť.

Neočakávajte žiadne “extrémne premeny”, no v niektorých situáciách sa funkcia určite hodí. Za všetkým stojí strojové učenie a umelá inteligencia, ktoré na základe algoritmov pozmenia váš hlas, melódiu, odstránia šum atď…

Návod: Ako v iOS 14 zvýšiť kvalitu nahrávky v aplikácii Diktafón.

 • Otvorte si aplikáciu Diktafón a vytvorte nahrávku.
 • Teraz ju vyberte zo zoznamu (otvoria sa viaceré možnosti).
 • V ľavej časti sa nachádza ikona s troma bodkami. Kliknite na ňu.
 • Teraz sa vám zo spodnej časti vysunulo menu. Vyberte možnosť “Upraviť Nahrávku”.
 • V ľavej vrchnej časti sa nachádza kúzelnícka palička, ktorá sa postará o vylepšenie nahrávky.

Doplnené: Kúzelnícku paličku máte k dispozícií aj bezprostredne po zastavení nahrávania. Nemusíte teda nahrávku ukladať a potom ju vyberať zo zoznamu.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

 1. To som ja pisal ze mam problém s tym vypinanim diktafonu a je to dost problem. Moze byt problem osviezovanie na pozadi? Mam tuto moznost v nastaveniach zrusit?

 2. Preco zas moj komentar zmizol?
  Pytal som sa na alternativu kedze appka diktafon vstavana v ios sa mi casto na pozadi sama vypne a prestane nahravat.
  Diky

 3. Zaujimalo by ma.skor ako dosiahnut aby mi diktafon na pozadi automaticky nezastavil zaznam. Dokonca minule mi pri kratkom teste zrusil nahrávanie staci ak bol v pozadi a nie popredi a ak som dal mobik diaplejom dole atd.. Diktafon v ios jw priserne rieseny clovek musi mat kvoli diktafonu ak ho casto pouziva este zvlast android mobil. Tam sa diktafon nezastaví… Existuje faka lepsia app na diktafon v ios??? Dikes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here