Najväčšia streamovacia platforma na svete chce využiť všetky benefity, ktoré prináša operačný systém iOS 14. Spotify pripravuje pre svojich používateľov niekoľko widgetov na domovskú plochu. Sú podobné ako tie od Apple Music.

Spotify a widgety

Hudobná služba neustále vylepšuje svoje funkcie a možnosti. Tou najnovšou budú widgety pre operačný systém iOS 14. Aj keď ešte nie sú oficiálne, niektorí vývojári ich objavili v pracovnej beta verzii appky. Nakoľko sa nachádzajú v pokročilom štádiu vývoja, je skoro isté, že bežní ľudia ich získajú už v následujúcich týždňoch alebo dňoch. Nechajme sa prekvapiť.

K dispozícií sú zatiaľ dve veľkosti widgetov. Jeden malý a druhý „stredný“. V princípe sú oba podobné ako tie, ktoré využíva konkurenčná služba Apple Music.

Menší z dvojice obsahuje obrázok nedávno prehrávaného umelca/skladby alebo albumu. V prípade väčšieho máte k dispozícií až 4 obrázky. Ak kliknete na túto mini-aplikáciu, otvorí sa plná verzia Spotify.

Môj pohľad na vec

Som veľmi zvedavý, ako budú fungovať „zelené okienka“ v praxi. Na rovinu napíšem, že widget aplikácie Apple Music nepoužívam. Pred pár mesiacmi (ešte v rámci beta testovania) som to samozrejme vyskúšal, no po čase som zistil, že mi na domovskej ploche viac zavadzia než slúži. Ak si chcem spustiť prehrávanie alebo konkrétny album, otváram vždy priamo aplikáciu. Je to vec zvyku.

V rámci widgetov a ich využiteľnosti mi dáva azda najväčší zmysel napríklad „Počasie“ alebo „Návrhy Siri“. Tieto mini-aplikácie používam každý deň a som s nimi veľmi spokojný. Do komentára mi napíšte, ktoré widgety sú zaujímavé pre vás.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ste v Telekome? V apríli dostanete ďalších 1000 GB internetu zadarmo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.