Pokiaľ vlastníte novšie vozidlo, je veľmi pravdepodobné, že sa v jeho infotainmente nachádza služba Apple CarPlay, s ktorou cupertinský gigant začal ešte v roku 2014. Možno ste o tom ani nevedeli, no aj pri tejto technológii je možné vytvárať snímky obrazovky. Ako na to? Prečítajte si v našom dnešnom návode.

Screenshot CarPlay

Hoci táto možnosť pôsobí trochu zbytočne, v praxi sa môže hodiť z viacerých dôvodov. Pokiaľ napríklad chcete niekomu ukázať aplikácie, ich rozloženie na ploche alebo skrátka iba to, ako CarPlay vyzerá, vytvoríte si snímok obrazovky a ten sa automaticky uloží do vašeho iPhonu. Celý proces je až prekvapivo jednoduchý a zvládnete ho behom sekundy.

Návod: Ako vytvoriť snímku obrazovky/screenshot na Apple CarPlay?

  • Pripojte svoj iPhone k vozidlu a aktivujte CarPlay.
  • Vyberte si konkrétnu „obrazovku“, ktorý chcete zachytiť pomocou screenshotu.
  • Vezmite do ruky iPhone a urobte klasický snímok obrazovky (podrobný návod ako na to pri konkrétnych modeloch, nájdete na tomto odkaze)
  • Hotovo.

Do galérie vo vašom mobilnom zariadení sa vám uložili dve nové fotografie. Jedna zachytáva obrazovku na vašom iPhone a druhá obrazovku infotainmentu CarPlay vo vozidle. Zábery môžete následne spravovať… Jednoduché však?

Návod: Ako vytvoriť snímku obrazovky/screenshot na Apple CarPlay?
Návod: Ako vytvoriť snímku obrazovky/screenshot na Apple CarPlay?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple zdieľalo 5 hodinové video zo série "Shot on iPhone".
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.