Pred niekoľkými rokmi nám Apple umožnilo sledovanie zdravia batérie na iPhonoch. Používateľ vie zistiť, v akom stave sa nachádza akumulátor. Po inštalácií watchOS 7 máte túto možnosť aj v hodinkách Apple Watch. V dnešnom návode si ukážeme, kde ju nájdete.

Zdravie batérie Apple Watch

Možno ste ani nevedeli, no Apple vybavuje svoje hodinky veľmi odolnými akumulátormi. Ich životnosť je až 1000 nabíjacích cyklov. Batéria tak ani po 2-3 rokoch výrazne nedegraduje.

Ak však máte toto zariadenie dlhšie a využívate ho naozaj aktívne, za rýchlym vybíjaním môže stáť nižšie percento zdravia batérie. To sa zvykne podpisovať aj pod problémami s výkonom, sekaním atď…

watchOS 7 prišiel s novinkou, ktorá umožňuje tento „parameter“ odmerať aj na hodinkách. Ešte predtým, než sa do toho pustíte, radi by sme vás upozornili, že všetko nad 80% je relatívne dobré.

Zariadenie pracuje na plný výkon. Celková výdrž batérie je možno o nejakú hodinku kratšia. Pokiaľ budú mať ale vaše Apple Watch zdravie 79% a menej, mali by ste zvážiť výmenu zariadenia alebo akumulátora.

Návod: Ako zistiť zdravie batérie na hodinkách Apple Watch.

  • Odomknite svoje Apple Watch a stlačte digitálnu korunku (dostanete sa do menu).
  • Vyberte Nastavenia a nájdite sekciu Batéria (Na tomto mieste si dokážete skontrolovať aktuálny stav nabitia, to nás však teraz nezaujíma.).
  • V tejto časti prejdite nižšie, kde sa nachádza tlačidlo „Zdravie batérie“ (nad posuvníkom „rezervy“).
  • A ste tu. Ako môžete vidieť na záberoch v našej galérii, Apple Watch Series 3 majú po roku 96% (čo je veľmi slušná hodnota).

Do komentára nám napíšte, ako ste na tom vy a aký model používate. Pokiaľ svoje hodinky nabíjate častejšie, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že zdravie batérie bude horšie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 má problémy: Hrozí, že sa jeho predaj omešká
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.