Apple tento rok urobilo krok, ktorý sme naozaj neočakávali. Od prvého dňa si môžete do svojho zariadenia nainštalovať iOS 14/iPadOS 14 v rámci verejných beta verzií. Pripravili sme si pre vás stručný návod, ako to zvládnete behom chvíle. Poďme na to…

Upozornenie/aktualizácia: Článok hovorí o oficiálnej verejnej beta verzii (public beta), no v skutočnosti sa jedná o vývojársku beta verziu (developer beta). Týmto sa vám ospravedlňujeme za zavádzajúce informácie, ktoré vznikli našou nepozornosťou. Celý postup samozrejme funguje a s iOS 14 beta 1 nemáme v redakcii žiadne problémy.

iOS 14 Public Beta

Ťažko povedať, prečo sa Apple rozhodlo vydať public beta takto skoro. Každopádne to môžeme pripisovať lepšej stabilite systému, ktorú firma dosiahla podrobnejším vývojom a testovaním. Nainštalovať si ho môžete aj na iPhone 6S alebo iPhone SE. Nemrhajme teda časom a pustime sa spolu do toho… (Postup funguje aj pre iPadOS 14).

Návod: Nainštalujte si iOS 14 do svojho zariadenia.

  • Otvorte si stránky- pod týmto odkazom – a vyhľadajte iOS 14/iPadOS 14 . Následne kliknite na tlačidlo Download (stiahnuť).
  • Po presmerované na ďalšiu stránku je potrebné vo vyskakovacom okne kliknúť na Povoliť a následne Zavrieť. Teraz sa konfiguračný profil pre iOS 14 nachádza vo vašom zariadení.
  • Ďalej pokračujte nasledovne. Otvorte Nastavenia, vyberte Všeobecné a nájdite položku Profil.
  • Kliknite na novo stiahnutú položku (profil iOS 14) a po otvorení v pravom hornom rohu vyberte tlačidlo Inštalovať.
  • Pred samotným procesom je potrebné zadať číselný kód a potvrdiť podmienky spoločnosti Apple.
  • Teraz by sa vám mala objaviť výzva na reštart zariadenia (potvrďte ju). Pokiaľ sa vám neobjavila, iPhone/iPad vypnite a zapnite.
  • Potom, ako máte iPhone/iPad opäť zapnutý, stačí keď otvorite Nastavenia, kliknúť na VšeobecnéAktualizácia softvéru.
  • Nový systém je pripravený na stiahnutie a následnú inštaláciu (ako pri bežnom update).
Návod: Nainštalujte si iOS 14 do svojho zariadenia.
Návod: Nainštalujte si iOS 14 do svojho zariadenia.
Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií |24.02.2017
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.