Skladacie obrazovky nie sú na poli technologického priemyslu žiadnou novinkou. Kým konkurencia už takýmito produktami disponuje, na prvé skladacie zariadenie od Apple ešte stále čakáme. To sa ale už onedlho môže zmeniť.

Podľa príspevku z dielne portálu DigiTimes, spoločnosť Apple zrejme uvažuje o vydaní skladacieho iPadu. Kalifornský gigant sa totiž už niekoľko rokov zaoberá vývojom skladacích obrazoviek a práve táto kategória by sa mohla dočkať implementácie novej technológie, ako vôbec prvá.

Správa potvrdzuje existujúce špekulácie o iPade so skladacím displejom, no zatiaľ nie je známe, o aký model by malo ísť. V januári analytik Apple Ming-Chi Kuo predpovedal, že prvý skladací iPad by sa mohol objaviť na trhu už v roku 2024, čo by čiastočne potvrdzovalo tieto špekulácie.

Prečítajte si tiež  Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.

Prvý skladací iPad môže doraziť už čoskoro

Kuo vo svojom príspevku uviedol, že skladací iPad by mal mať úplne nový dizajn a ľahký a odolný stojan z uhlíkových vlákien. Je teda viac než možné, že práve tento typ iPadu započne úplne novú generáciu tabletov s logom nahryznutého jablka.

Skladací iPad
Zdroj: 9to5mac

Skladací iPad by bol podobný skladacím smartfónom od značiek ako Samsung a Google, ktoré majú pánt v strede obrazovky. Ten umožňuje otvoriť a zatvoriť zariadenie ako knihu a fungovať tak v dvoch rozdielnych veľkostných režimoch.

Nie je to prvýkrát, čo sme počuli odhady o tom, že Apple plánuje uviesť na trh skladací iPad. Správa analytikov zo spoločnosti CCS Insight z októbra minulého roka poukazovala na fakt, že spoločnosť Apple plánuje v roku 2024 použiť podobný druh iPadu, ako skúšobný model pre skladacie technológie predtým, ako ich použije v iPhone.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to napokon dopadne. Napíšte nám do komentára, či by ste si skladací iPad kúpili. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -