Pokiaľ máte iPhone a často píšete na jeho klávesnici dlhé texty, mali by ste sa ju naučiť používať čo možno najviac efektívne. Aj keď si možno myslíte, že operačný systém iOS poznáte do posledných detailov, stále sa tu dajú nájsť šikovné triky, o ktorých ste nepočuli.

Ja sám som používateľ iPhonu už viac, ako 14 rokov a tento elegantný trik som sa naučil len relatívne nedávno. Hodí sa vám najmä vtedy, keď píšete správy, e-maily alebo len vypĺňate formuláre.

Vtip spočíva v tom, že keď píšete na klávesnici a potrebujete zadať číslicu, alebo nejaký znak, zvyčajne kliknete na ikonu „123“ v pravom hornom rohu a následne vyberiete to, čo potrebuje.

Vyskúšajte to však celé trochu ináč. Akonáhle sa budete nachádzať v abecednom zozname, jednoducho kliknite na ikonu „123“ a rovno na nej podržte svoj prst. Teraz posuňte prst bez toho, aby ste sa prestali dotýkať displeja na požadovaný symbol a keď na ňom budete, dotyk ukončite. Hotovo.

Návod pisanie iPhone
Zdroj: SvetApple

Následne budete automaticky presunutí späť do abecedného zoznamu a samozrejme číslo, alebo symbol sa doplní do textu, adresy alebo správy, ktorú máte práve rozpísanú. Táto šikovná skratka vám ušetrí niekedy aj desiatky sekúnd, ale hlavne je jej použitie oveľa komfortnejšie.

Aby ste sa to čo najlepšie naučili, odporúčam to niekoľkokrát na nečisto vyskúšať a potom pravidelne aplikovať v praxi. Keď si na to zvyknete, budete to milovať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone bude znieť ináč: iOS 17 prináša nové vyzváňacie tóny (+video)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -