V dnešnom globálnom svete sa často stáva, že bývame rozcestovaní po celom svete. Aj preto sú funkcie ako FaceTime, cez ktoré sa môžete vidieť na diaľku mimoriadne prínosné. Spoločnosť Apple si však uvedomila, že by sme sa s našimi blízkymi chceli vidieť aj na veľkých obrazovkách televízorov v obývačkách. A presne tento problém vyriešila v iOS 17 a tvOS 17.

Nové operačné systémy totiž obsahujú funkciu, vďaka ktorej sa dokážu v rámci FaceTime hovoru jednoducho prepojiť. Nakoľko Apple TV nemá vstavanú kameru, spoločnosť Apple sa za týmto účelom rozhodla použiť tú, ktorú máte vo svojom iPhone.

Je to dobrý krok, nakoľko ide o veľmi kvalitný snímač, ktorý zvláda natáčať video vo vysokom rozlíšení. A ako to teda funguje?

Návod, ako používať FaceTime cez iPhone a Apple TV

V prvom rade musíte mať v iPhone iOS 17 a v Apple TV tvOS 17. Akonáhle budú aktualizácie v zariadeniach, na domovskej obrazovke Apple TV nájdete novú ikonu aplikácie FaceTime.

Vo chvíli, keď na ňu kliknete, iPhone sa vás opýta, či ho chcete pripojiť ku televízoru. Akonáhle to urobíte, zariadenie vás vyzve, aby ste ho umiestnili na šírku s fotoaparátmi nasmerovanými na vás (aby vás dobre videla druhá strana FaceTime hovoru).

Návod: ako používať FaceTime cez Apple TV
Zdroj: 9to5mac

V tomto momente sa z neho stáva „webkamera“ pre Apple TV.

Aplikácia FaceTime v tvOS 17 má veľmi podobné rozhranie, ako softvér určený pre iOS 17 a iPadOS 17. Na obrazovke vďaka tomu uvidíte všetky svoje kontakty a rýchlo tak môžete so svojimi blízkymi zahájiť hovor.

Ďalšie nastavenia

Je dôležité zmieniť, že samotná funkcia pracuje v základnom nastavení s vašim ultraširokouhlým objektívom v mobilnom zariadení. Rovnako tak podporuje funkciu Center Stage, vďaka ktorej budete stredobodom obrazu aj vtedy, keď sa pohybujete po miestnosti. Apple tento nápad po prvýkrát použil pred niekoľkými rokmi v iPade.

Počas hovoru si viete aktivovať aj portrétny režim, ktorý dokáže v reálnom čase rozmazať pozadie, ktoré sa nachádza za vami. Nová funkcia je teda premyslená do posledných detailov a funguje presne tak, ako by ste očakávali.

Svojich blízkych vďaka nej uvidíte v oveľa lepšej veľkosti a zároveň oni uvidia vás vo vyššej kvalite, nakoľko zadná kamera na iPhone je oveľa prepracovanejšia, ako tá predná, prípadne, ako kamera vo vašom MacBooku.

Reklama
Reklama

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto inovácii myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Nová beta iOS 16 umožňuje vytvárať živé aktivity pre zamknutú obrazovku. Takto to funguje

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here