Spoločnosť Apple v posledných rokoch započala trend, s ktorým mnoho fanúšikov nesúhlasí. Rok čo rok vydáva stále viac zariadení a to nie je reči iba o iPhonoch. Vzhľadom na tento fakt sa už čoskoro dočkáme ďalších prídavkov a to v kategórii iPadov a počítačov Mac.

Prečítajte si tiež  iMac 24" aj MacBook Air M2 dnes zoženiete v extrémnej zľave. Ponuka je časovo limitovaná

Podľa konzultanta v oblasti displejov Rossa Younga, ktorý sa v minulosti podelil o presné informácie o budúcich produktoch Apple, plánuje jablková spoločnosť uviesť nové modely už v najbližších mesiacoch.

Ako prvá sa dostane na rad dvojica v zložení MacBook Pro 14″ a 16″, ktoré sa mali pôvodne dostať na svet ešte v tomto roku. očakávalo sa, že Apple predstaví upgradované verzie na jednej z jesenných konferencií, no nakoniec sa plány zmenili. Nové MacBooky Pro budú vybavené čipom novej generácia Apple Silicon M2 Pro a M2 Pro Max a vylepšenou grafikou.

Mac mini na stole v držiaku
Zdroj: Unsplash / Joey Banks

Vytúženého vylepšenia sa dočká aj Mac mini, ktorý na svoju novú generáciu čaká najdlhšie. Posledný a zároveň aktuálny model bol predstavený ešte v roku 2020, kedy gigant z Cupertina uviedol na scénu vlastné čipy Apple Silicon.

Odhady naznačovali, že sa nový Mac mini vytasí s čipom M1 Pro a M1 Max, no tieto tvrdenia sú vzhľadom na pokročilú dobu nepravdepodobné. Nové zariadenie dostane minimálne čip M2 respektíve M2 Pro alebo M2 Max.

V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne počítače Mac ani iPady s displejmi OLED. To by sa malo v nasledujúcom období zmeniť. Najnovšie modely Apple MacBook Air a iPad Pro sú vybavené LCD displejmi, pričom 12,9″ iPad Pro je vybavený mini-LED podsvietením pre vyšší jas a vylepšený kontrastný pomer. Budúca generácia vyrukuje s novými OLED panelmi, ktoré dorazia na prelome rokov 2023 a 2024.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -