Spotify sa už aktívne rozbehlo v snahe zabrániť zneužívaniu rodinného zdieľania. To ho ročne kráti o milióny dolárov. Ako píše portál Daily Mail, táto hudobná streamovacia platforma nebude jediná. Hoci nie z tej istej sféry, aj Netflix chce zabrániť zneužívaniu rodinného zdieľania.

Netflix chce zabrániť zneužívaniu rodinného zdieľania.

Možno niekoho poznáte, možno ste to práve vy. Veľa ľudí používa streamovacie služby vrámci balíčku rodinného zdieľania. To v princípe ponúka výhodnejšiu cenu pre členov rodiny, ktorých môže byť prihlásených určité množstvo (pri každej streamovacej službe je tento počet iný) na jeden účet. Je to výhodné.

Cena rodinného zdieľania je zo zásady len o niečo vyššia ako cena predplatného pre jednu, dospelú osobu. To inými slovami znamená, že ak sa povedzme pár študentov spojí, môže sledovať Netlflix alebo počúvať hudbu cez Spotify za poplatok pár euro mesačne. Normálne by museli zaplatiť minimálne 7,99€ osobitne.

To je ale trochu problém. Predsa len rodinné zdieľanie by malo byť vo svojej podstate o tom, že používatelia patria do príbuzenského vzťahu. Takýmto spôsobom sa ale „zneužíva“ aj pre ľudí, ktorý sa možno ani nepoznajú a povedzme cez internet sa dohodli, že budú službu sledovať na jeden účet spolu s tým, že vždy tomu, kto službu platí pošlú na bankový účet svoju časť.

Netflix momentálne hľadá nástroj akým tomuto zneužívaniu zabrániť.

Najväčším problémom tohto celého je fakt, že zneužívanie rodinného zdieľania vrámci streamovacích platforiem veľmi ťažko dokazuje. Netflix však už podľa svojho produktového riaditeľa, Grega Petersa určitým spôsobom zakročil. Vraj už dnes sleduje tých, ktorý zdieľajú svoje údaje s inými používateľmi.

Ako to však streamovacia platforma robí neprezradil. Môže to byť podobný spôsob ako streamovacia platforma Spotify. Tá sleduje polohu svojich používateľov, čo je však dosť diskutabilné. Predsa len členovia rodiny môžu žiť pokojne aj stovky kilometrov od seba. Netflix podľa vyjadrení v súčasnej dobe hľadá všetky spôsoby na to aby sa takéto zneužívanie neopakovalo a aby mu zabránilo. To sa však možno nepodarí.

Problém je tu ešte jeden. A je to práve konkurencia. Pokiaľ by sa rozhodol Netflix teraz aktívne bojovať proti ľuďom, ktorý toto zneužívajú, pravdepodobne by sám seba vystavil kritike. To by ale mohla využiť konkurencia, ktorá by takýmto spôsobom na svoju stranu „pretiahla“ používateľov Netflixu. Dá sa teda predpovedať, že skôr ako stramovacia platforma klepne niekomu po prstoch, nechá všetko tak a skončí to len pri pozorovaní. Uvidíme.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Čo si myslíte vy ohľadom tejto témy? Je v poriadku ak niekto využíva rodinné zdieľanie takýmto spôsobom alebo sa vám to zdá nefér voči Netflixu a každý by si mal platiť svoj vlastný účet? Svoje názory nám napíšte do komentárov…

Netflix chce zabrániť zneužívaniu rodinného zdieľania. - svetapple.sk
Netflix chce zabrániť zneužívaniu rodinného zdieľania. – svetapple.sk


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.