Ešte v januári 2020 spoločnosť Apple informovala japonského dodávateľa automobilov Sanden, že chce vyrábať elektrické vozidlá a podľa Nikkei Asia mu predložila schémy svojho Apple Car a taktiež súčiastok klimatizácie.

Spoločnosť Sanden patrí medzi popredných výrobcov klimatizačných súčiastok pre osobné vozidlá a podľa novej správy pokračovala v rokovaniach s Apple o konkrétnych požiadavkách na tieto súčiastky ešte niekoľko dlhých mesiacov.

Spoločnosť Sanden však v dôsledku finančných problémov, ktoré ešte zhoršila pandémia COVID-19, požiadala v júni 2020 svojich veriteľov o reštrukturalizáciu dlhu, čo komunikáciu so spoločnosťou Apple zrejme zastavilo.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple chce predstaviť vlastné vozidlo do roku 2025

A aj keď nepoznáme žiadne ďalšie detaily zo zákulisia opisovaných jednaní, samotná správa dodáva opäť väčšiu vierohodnosť informáciám o prácach na vozidle Apple Car, ktoré sú stále prísne utajované.

Nie je totiž tajomstvom, že osobná mobilita môže byť ďalšou zaujímavou cestou, ktorou sa chce spoločnosť Apple uberať. V tomto biznise ale existuje obrovská konkurencia.

V novembri 2021 Mark Gurman z agentúry Bloomberg informoval, že Apple urýchľuje prácu na projekte a usiluje sa o vytvorenie elektrického vozidla s plne autonómnym riadením. Počítať by sme tu dokonca nemali ani s pedálmi, volantom alebo klasickou prístrojovou doskou!

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Gurman tiež uviedol, že Apple sa zameriava na uvedenie na trh v roku 2025, ale projekt v priebehu rokov čelil mnohým neúspechom a odchodom kľúčových pracovníkov, takže časový rámec zatiaľ nie je istý.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.