Jednou z devíz nových jablkových systémov je nová funkcia, ktorá umožňuje pripojiť herný gamepad k Apple zariadeniam. Táto funkcia sa dostala do iOS, iPadOS a macOS už skôr no zdá sa, že nová aktualizácia túto možnosť zamedzuje. Jedná sa tak o tretiu závadu spojenú s novým macOS Monterey 12.3.

Prečítajte si tiež  Hry z PlayStation na Apple zariadeniach? Nový dokument odhaľuje zaujímavú spoluprácu

Krátko po prvom tohtoročnom Apple Evente s názvom Peek Performance spoločnosť Apple vydala macOS Monterey vo verzii 12.3. Po aktualizácii sa mnohí používatelia naprieč vývojárskymi fórami Apple a na Reddite sťažujú, že systém nepodporuje ich herné ovládače.

Problém sa spája s viacerými hernými gamepadmi. Komplikácie sa vyskytli v prípade Xbox ovládača, ale aj DualShock a DualSense od SONY a iných periférií. Zariadenia nefungujú správne a prerušujú kontakt v párovaní. Problém sa však nemusí týkať všetkých počítačov Mac. Niektorým používateľom funguje podpora ovládača pre niektoré hry a herné platformy, no nie pre všetky.

Zdroj: SvetApple

Riešenie podpory herných ovládačov zatiaľ neexistuje. Spoločnosť Apple doposiaľ nevydala k tomuto problému žiadne stanovisko a nie je jasné, kedy bude vyriešený. Najpravdepodobnejším scenárom však bude opravný patch, ktorý v rámci nadchádzajúcej aktualizácie bude riešiť aj problémy s pripojením eterných obrazoviek a ďalších bugov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -