Nový update macOS Monterey 12.3 nám priniesol hneď niekoľko noviniek, spomedzi ktorých určite najviac zaujala funkcia Univerzálneho ovládania. Nová aktualizácia ale podľa všetkého dorazila aj s niekoľkými nepríjemnými bugmi. Po najnovšej aktualizácii  používatelia podľa príspevkov na fórach Apple Support hlásia problémy pri používaní externých monitorov.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pripojiť a nakonfigurovať externú obrazovku v macOS Monterey

Problémy sa podľa príspevkov líšia hneď v niekoľkých ohľadoch, takže nie je možné generalizovať jednotnú chybu. Niektorým používateľom počítače vôbec nedetekujú externé displeje, iní zas majú sekavý alebo rozmazaný obraz. Počas prvých dní, odkedy je aktualizácia dostupná verejnosti, sa problémy vyčítané komunitou počítajú na desiatky dokonca až stovky.

Najčastejšou chybou je podľa všetkého chyba v rozpoznávaní signálu hneď po pripojení externého monitora k Macu. Mnoho používateľov totiž klasicky pripája MacBook alebo Mac prostredníctvom USB-C Thunderbolt, čo až do aktualizácie fungovalo jednoducho a bezchybne. Rovnaký problém hlásia aj niektorí používatelia pri HDMI alebo DisplayPorte.

Mac M1
Zdroj: SvetApple

Čo je ale zvláštne, problémy sa podľa všetkého netýkajú nového monitora Studio Display, ktorý Apple predstavilo na prvej tohtoročnej konferencii. Patálie s pripojením sa zatiaľ týkajú iba producentov tretích strán ako napríklad LG alebo BenQ.

Apple sa zatiaľ k riešeniu problémov nevyjadrilo, no v najbližších týždňoch môžeme očakávať patch vo forme opravnej aktualizácie macOS. Stretli ste sa s podobným problémom aj vy? Ak áno, dajte nám vedieť do komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Monitor Studio Display disponuje 64GB úložiskom, no využíva iba 2GB. Dôvod je naozaj zaujímavý

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -