Herná kategória na zariadeniach s logom nahryznutého jablka je často spomínanou otázkou, ktorá sa rieši už dlhé roky. Zatiaľ čo popredné herné konzoly a PC ponúkajú tisíce AAA titulov, na Macoch, iPadoch alebo iPhonoch nájdeme len niekoľko portov známych herných sérií, ktorých je len niekoľko.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme službu Microsoft xCloud. Jedná sa o budúcnosť herného priemyslu?

Tento scenár sa však mohol zmeniť. Podľa dokumentu z procesu Epic vs. Apple, plánovala spoločnosť Sony ešte v roku 2017 spustiť cloudovú hernú službu PlayStation Now na mobilných zariadeniach od Apple.

Dokument spoločnosti Apple sa odvolával na neoznámené mobilné rozšírenie existujúcej streamovacej služby pre používateľov PlayStation, pričom na začiatku sa malo jednať o prístup k viac ako 450 hrám pre PS3 a neskôr aj k hrám pre PS4.

PlayStation Now

Ako ale vieme, žiadne spustenie PS Now pre Apple zariadenia sa nikdy neuskutočnilo. Služba PS Now je stále dostupná a ponúka hry pre PS4, PS3 a PS2, ktoré možno hrať na konzolách od Sony alebo počítačoch s Windows.

S najväčšou pravdepodobnosťou od spolupráce Apple upustilo práve kvôli plánom týkajúcim sa Apple Arcade. Tá bola nakoniec spustená v roku 2019, no žiadneho výrazného úspechu sme sa dodnes nedočkali.

Prečítajte si tiež  Apple malo v pláne spustiť cloudovú hernú službu. Od projektu však upustilo

Spoločnosť Sony bola so službou PS Now v oblasti cloudových hier hneď od počiatku tejto technológie. Spustila ju v roku 2014, teda ešte rok predtým ako vyrukovala Nvidia s GEForce NOW v beta verzii. Následne sa do rozbehnutého vlaku v roku 2019 pridal aj Google so službou Stadia a posledným veľkým hráčom je Xbox Cloud Gaming v roku 2020.

Oficiálne však nie je jasné, prečo spoločnosť Sony nikdy nedotiahla mobilnú verziu PS Now do konca, keďže softvér by bol spustený skôr, ako spoločnosť Apple zaviedla prísne pravidlá cloudového hrania v obchode App Store. My sme sa však napokon predsa dočkali možnosti ako si zahrať prémiové AAA hry aj na obrazovkách iPhonov či iPadov v rámci xCloudu od Microsoftu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here