Apple je jedna z najväčších technologických spoločnosti na svete. Aj preto je úplne logické, že jej biznis ovplyvňuje množstvo ďalších firiem. Tie môžu patriť napríklad do jej dodávateľského reťazca tak, ako TSMC. No a ako píše Macrumors, práve tejto tchajwanskej spoločnosti sa mimoriadne darí.

Predpokladá sa, že príjmy spoločnosti TSMC z objednávok čipov od Apple vzrastú v roku 2022 o takmer 25 %. Dôvodom je to, že prechod na platformu Apple Sillicon sa pomaly blíži ku koncu. V priebehu najbližších mesiacov uvidíme posledné počítače, ktoré nimi majú byť vybavené (a ešte nie sú).

- Reklama -

Podľa zdrojov analytickej spoločnosti DigiTimes Apple očakáva rozsiahle dodávky čipov pre nové iPhony a ďalšie zariadenia v prvej polovici júna. A keďže TSMC je jediným dodávateľom tohto typu komponentov, je vcelku logické, že si slušne zarobí.

Samsung a ani Intel pre Apple vyrábať nebudú

MacBook Pro 13" (M1) je taký rýchly ako Mac Pro 2019Dávnejšie sa tiež hovorilo o tom, že by procesory pre spoločnosť Apple mohol vyrábať aj Samsung, no tento technologický gigant sa v súčasnosti topí v problémoch. Tie súvisia s výrobou a výkonom samotných čipov.

Druhou možnosťou bola potom spoločnosť Intel, avšak tu analytici tvrdia, že pravdepodobne odmietne prijímať objednávky od spoločnosti Apple. Je to kvôli tomu, že cupertinská firma nahrádza svoje ARM čipy práve za klasické x86 procesory od Intelu.

Celkovo sa odhaduje, že TSMC v roku 2022 zarobí na plnení objednávok spoločnosti Apple dokopy cez 17 miliárd amerických dolárov. To je významný nárast v porovnaní s 13,8 miliardami dolárov, ktoré táto firma zarobila v roku 2021.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -