Napadlo vás niekedy, akú hodnotu by mal dnes prvý iPhone, keby ste ho mali odložený doma v trezore v pôvodnej krabici, ktorá by bola zapečatená originálnou ochrannou fóliou? Ak áno, už nad tým rozmýšľať nemusíte. Prezradil nám to portál Macrumors.

Na svete sa totiž konala ďalšia aukcia, ktorej súčasťou bolo presne takéto zariadenie pochádzajúce ešte z roku 2007. Nezabúdajme, že prvý iPhone začína byť zaujímavým zberateľským artiklom, nakoľko práve tento smartfón zmenil spôsob, akým dnes používame mobilné zariadenia.

Predával ho bývalý zamestnanec spoločnosti Apple

iPhone 2G
Zdroj: RR Auction

Zariadenie sa v najnovšej aukcii podarilo predať za neuveriteľných 54 904 $ čo je v prepočte asi 51 450 €. Svoju hodnotu si teda za uplynulých 16 rokov znásobilo skoro stokrát, nakoľko v roku 2007 ho spoločnosť Apple predala zákazníkovi za 599 $, čo je v prepočte asi 561 €.

Uvedený iPhone predával bývalý zamestnanec spoločnosti Apple prostredníctvom známeho aukčného domu RR Auction. Ten ho kúpil v čase, keď prišiel na trh a v zabalenom stave ho uchovával až do dnešných dní. A hoci je 54 904 $ poriadne množstvo peňazí, nejde o rekordnú sumu, akú kedy kto zaplatil za prvý iPhone 2G.

Rekord padol len relatívne nedávno 

Rekord padol len relatívne nedávno, konkrétne vo februári 2023, keď sa pôvodný iPhone podarilo predať v aukcii až za 63 000 $, čo je v prepočte cca 59 000 €. Takisto šlo o nikdy nerozbalený kúsok s krabicou v špičkovom stave.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

„RR Auction popisuje vydražený iPhone nasledovne: Nikdy neotvorený Apple iPhone prvej generácie, model A1203 – MA712LL/A (8GB verzia). Na škatuľu je vyobrazený iPhone v životnej veľkosti s dvanástimi ikonami na obrazovke, čo znamená, že ide o prvú sériu z roku 2007. Trinásta ikona pre iTunes pribudla neskôr. 

Zariadenie je v úplne novom továrensky zapečatenom stave, pričom je ku nemu aj taška mobilného operátora AT&T či leták, týkajúci sa aktivácie zariadenia a tarifných plánov.“ – Uviedol aukčný doma na svojom webe.

(1 € = 1,07 $)

Prečítajte si tiež  Amazfit T-Rex 2 kúpite v zľave extrémne výhodne. Na letné aktivity sú ako stvorené
Môže ťa zaujímať
- Reklama -