Spoločnosť Nothing je v technologickom svete nováčikom, no už viackrát na seba strhla pozornosť médií, keď začala predstavovať produkty, ktoré sú namierené priamo proti spoločnosti Apple. Nothing Ear (2) sú alternatívou pre AirPods Pro 2. generácie. Majú podobný tvar, technológie, no ich cena je výrazne nižšia a vy na nich môžete slušne ušetriť. Čo teda ponúkajú?

Slúchadlá sú vybavené modernými technológiami a ponúkajú špičkový prenos zvuku vďaka dynamickým 11,6 mm meničom. Nothing Ear (2) podporujú Hi-Res audio a tiež kodeky AAC, SBC a LHDC 5.0, vďaka čomu sa môžete tešiť na vysokú kvalitu prehrávania skladieb, alebo akéhokoľvek iného obsahu. Zariadenie má k dispozícii aj Bluetooth 5.2 a ponúka výkonné ANC (aktívne potláčanie okolitého zvuku), o ktoré sa starajú 3 mikrofóny na každom slúchadle. Tie dopomáhajú aj lepšej zrozumiteľnosti počas hovorov.

Ako sme už naznačili v nadpise, Nothing Ear (2) je zariadenie, ktoré chce konkurovať tej najvyššej lige vo svojej kategórii. Tomu zodpovedá aj cena, ktorá síce nie je nízka, no v porovnaní s AirPods Pro 2 ani extra vysoká. Nothing Ear (2) kúpite po kliknutí na tento odkaz za 149,9 €, čo je mimoriadne atraktívne.

Nothing Ear 2
Zdroj: Nothing

Len pre porovnanie, AirPods Pro 2. generácie Apple predáva v podstate dvakrát drahšie, nakoľko ich štandardná cena štartuje na úrovni až 299 €. Po kliknutí na tento odkaz ich však môžete získať už od 230 €, vďaka čomu slušne ušetríte. Oproti Nothing Ear (2) je to ale stále o 80 € viac!

Majú detekciu uší, sú extrémne ľahké a vydržia 1,5 dňa na jedno nabitie

Nothing Ear 2
Zdroj: Nothing

Samozrejmosťou pri Nothing Ear (2) je aj transparentný režim, vďaka ktorému budete lepšie počuť všetko okolo vás, aj keď máte práve v ušiach extrémne ľahké bezdrôtové slúchadlá so štupľami.

Píšeme to preto, lebo každé slúchadlo váži iba 4,5 gramu, čo je veľká výhoda napríklad pri športovaní. Benefitom je tiež ergonomický a veľmi pohodlný dizajn. Asi nie je náhoda, že sa tak podobá na AirPods Pro 2…

Okrem iného majú Nothing Ear (2) aj automatickú detekciu ucha, vďaka čomu sa dokáže automaticky zastaviť prehrávanie, keď si ich vyberiete a schováte do krabičky. Podobne to funguje aj na AirPods.

Za zmienku tiež stojí fantastická výdrž batérie, ktorá ponúka spolu s nabíjacím boxom až 36 hodín a teda 1,5 dňa. To sa hodí napríklad pri dlhšom cestovaní.

Prečítajte si tiež  iOS 18 prinesie okrem umelej inteligencie aj zmeny dizajnu. Bude sa podobať systému visionOS
Nothing Ear 2
Zdroj: Nothing

Samotné slúchadlá zvládnu 6,3 hodinové prehrávanie, pričom ak sa vám náhodou vybijú, vďaka podpore rýchleho nabíjania dokážete už za 10 minút získať dostatok energie na to, aby ste ich mohli používať na ďalších 8 hodín. A to je pôsobivé!

Nothing Ear (2) majú k dispozícii USB-C konektor a sú odolné voči vode, prachu a potu vďaka norme IP54. Rovnako podporujú operačné systémy iOS či Android, ako aj rýchle párovanie prostredníctvom technológií Fast Pair a Microsoft Swift Pair. Nájde sa tu teda používateľ každej jednej platformy.

Oplatia sa viac, ako AirPods Pro 2? 

Nothing Ear 2 vs AirPods Pro
Zdroj: YouTube / Max Tech

Pokiaľ ste verným fanúšikom spoločnosti Apple a nerobí vám problém minúť viac ako 230 € za špičkové bezdrôtové slúchadlá, Nothing Ear (2) pre vás nie sú tá správna voľba. Predsa len nejde o produkt, ktorý dokonalo zapadá do povestného Apple „ekosystému“.

Na druhej strane, ak hľadáte kvalitné slúchadlá s ANC, dobrou výdržou batérie a špičkovým prehrávaním skladieb, pričom si nechcete kupovať obyčajné AirPods 3, Nothing Ear (2) môžu byť skvelou voľbou, ktorá dáva dokonalý zmysel.

Za relatívne dostupnú cenu dostanete moderné technológie a navyše sa môžete tešiť z unikátneho transparentného dizajnu, ktorý pripomína legendárny iMac G3 z roku 1998.

Rozhodnutie, či dáte týmto slúchadlám šancu nechávame samozrejme na vás. Do komentára nám ale napíšte, či vás aspoň zaujali a aký máte na ne názor. Tešíme sa na všetky vaše postrehy názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -