Funkcia Stage Manager je jednou z najzaujímavejších noviniek, ktoré spoločnosť Apple pridala do svojich systémov iPadOS a macOS. Pred vydaním iPadOS 16 však Apple túto novinku upravilo.

Z apky bola odstránená funkcia, ktorá jej umožňovala pracovať s externými displejmi.  Zdá sa, že firma spravila tento krok s cieľom rozšíriť podporu aplikácie Stage Manager na modely iPad Pro A12Z a A12X.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo očakávanú aktualizáciu iPadOS 16. Toto sú všetky novinky

V novej beta verzii systému iPadOS 16.2, ktorá bola dnes poskytnutá vývojárom, spoločnosť Apple opäť povolila podporu externých displejov na iPadoch s čipom M1 a M2.

Hoci je aplikácia Stage Manager funkčná aj na starších modeloch iPadov Pro bez čipov Apple Silicon, tieto iPady zatiaľ nie sú schopné používať aplikáciu Stage Manager s externým displejom.

Podpora externého displeja umožňuje používať so Stage Managerom až osem aplikácií namiesto štyroch, ktoré sú k dispozícii len na iPade. Po pripojení k monitoru sa funkcia automaticky znásobí, pričom v Docku sa zobrazí väčší počet aplikácií na pozadí.

Funkcia Stage Manager na ipade s externou obrazovkou
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -