Jednou z kľúčových funkcií nového systému iPadOS 16 je Stage Manager, ktorý používateľom umožňuje meniť veľkosť aplikácií do prekrývajúcich sa okien a zlepšiť tak multitasking. Stage Manager tiež plne podporuje externý displej, takže používatelia môžu pracovať až so štyrmi aplikáciami na iPade a až so štyrmi aplikáciami na externom displeji súčasne. Má to ale háčik.

Prečítajte si tiež  Toto sú funkcie iOS 16, ktoré nebudú k dispozícii hneď pri jeho spustení

Pre niekoho sklamaním, pre niekoho výhrou je skutočnosť, že Stage Manager bude obmedzený iba na modely iPadov s čipom M1 a teda najnovších iPadov Pro a iPadov Air. Podľa jablkovej spoločnosti však za týmto rozhodnutím stojí pádny dôvod. Zážitok zo Stage Manageru si podľa hovorcov vyžaduje väčšiu vnútornú pamäť a lepšie flexibilné vstupy/výstupy pre externý displej. Všetky tieto kolónky v rámci portfólia iPadov spĺňajú práve iPady s M1.

Stage Manager si užijete iba na nových iPadoch Pro a Air

Stage Manager ponúkne plne integrovaný zážitok, ktorý poskytuje úplne nové prostredie okien, ktoré umožňuje používateľom spustiť 8 aplikácií súčasne na iPade a externom displeji s rozlíšením až 6K. Poskytovanie tejto funkcie si vyžaduje poriadnu dávku výkonu v reálnom čase a s využitím čipov Apple Silicon je táto možnosť dostupná ako na macOS, tak aj na iPadOS.

Zdroj: Apple

Nový iPad Pro s čipom M1 je k dispozícii až so 16 GB RAM v porovnaní so 6 GB v predchádzajúcej generácii iPadu Pro. Spoločnosť Apple týmto porovnaním uvádza, že iPad Pro s čipom M1 má 2× rýchlejšie úložisko ako model predchádzajúcej generácie, čo je pri funckii Stage Manger viac než vítané.

Zatiaľ čo funkcia Stage Manager je obmedzená na modely iPadov s čipom M1, iPadOS 16 ako celok je kompatibilný so všetkými podporovanými modelmi bez ohľadu na to, či disponujú čipom M1 alebo nie. Systém iPadOS 16 je zatiaľ dostupný iba pre vývojárov, no verejná beta dorazí už v júli.

Prečítajte si tiež  Na tieto zariadenia nainštalujete nový iPadOS 16

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -