Spoločnosť Apple predstavila nabíjací systém MagSafe ešte v roku 2020, keď prišiel na trh iPhone 12, ktorý dnes kúpite za perfektnú cenu tu. Táto novinka priniesla nové možnosti pre príslušenstvo a rovnako aj bezdrôtové dopĺňanie energie.

Dnes sa na ňu pozrela spoločnosť ChargerLAB (prostredníctvom 9to5mac), ktorá vykonala niekoľko zaujímavých testov. Porovnala v nich používanie MagSafe s najnovším iPhonom 14 Pro Max a s generačne starším iPhonom 13 Pro Max.

A aj keď si možno myslíte, že v tom nemôže byť žiadny rozdiel, opak je pravdou. Ak sa pozrieme na samotnú technológiu MagSafe, zistíme, že sa za tie dva roky, čo je na trhu, sa prakticky vôbec nezmenila. Nabíjačku MagSafe kúpite za najlepšie ceny tu.

Podľa ChargerLAB však novšie generácie iPhonov dokážu s týmto systémom narábať o čosi efektívnejšie. Potvrdili to aj testy, ktoré boli uskutočnené štandardnými nabíjačkami od Apple s firmvérom 247.0.0.0.

iPhone 14 Pro lepšie pracuje s odvádzaním tepla 

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

ChargerLAB sa sústredil predovšetkým na množstvo energie prenesenej počas nabíjania, výstupný výkon a čas potrebný na úplné nabitie zariadenia. No a vo výsledku sa experti dostali ku zaujímavým dátam.

Napríklad iPhone 14 Pro Max dokázal udržať rýchlosť nabíjania medzi 16 W a 19 W dlhší čas ako iPhone 13 Pro Max. Po 44 minútach rýchlosť nabíjania iPhonu 13 Pro Max výrazne klesla, zatiaľ čo pri iPhone 14 Pro Max to trvalo až hodinu a štyri minúty.

iPhone 13 Pro v zlatej a modrej farbe využívajúci MagSafe nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Nakoniec iPhone 14 Pro Max dosiahol 100 % nabitie za dve hodiny a 18 minút, zatiaľ čo iPhone 13 Pro Max sa na 100 % nabil za dve hodiny a 26 minút. Netreba tiež zabúdať, že novšia verzia má aj výrazne väčší akumulátor.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Podľa spoločnosti ChargerLAB je rozdiel vo výsledkoch pravdepodobne spôsobený vylepšeným tepelným systémom v telefónoch iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Keďže nové telefóny dokážu zostať dlhšie chladné a neprehrievajú sa, systému trvá dlhšie, kým prinúti technológiu MagSafe znížiť nabíjací výkon.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Nepremeškajte zľavu -80%! Leo's Fortune len za 0,99€
Môže ťa zaujímať
- Reklama -