Spoločnosť Intel predstavila novú generáciu rozhrania Thunderbolt, ktorá ako iste viete, je zavedená aj v počítačoch Mac. V budúcich jablkových počítačoch sa z piatej generácie Thunderboltu stane nový štandard, ktorý umožní mimoriadne rýchly prenos dát a väčšiu podporu externých displejov. Prvý Mac s touto technológiou bude uvedený na trh už v roku 2023.

Prečítajte si tiež  Prechod na USB-C sa bude týkať aj príslušenstva pre Mac, slúchadiel AirPods a ďalších zariadení

Nová generácia Thunderboltu bude poskytovať šírku pásma až 80 Gb/s v každom smere, čo umožní dvojnásobne rýchlejší prenos dát medzi počítačmi a externými jednotkami. Ďalšia generácia Thunderboltu bude naviac disponovať režimom, ktorý umožní dosiahnuť šírku pásma až 120 Gb/s pre externé displeje. Vďaka tomu budú počítače schopné podporovať až dva displeje s rozlíšením 8K pri 60 Hz.

Najnovšie 14″ a 16″ modely MacBookov Pro sú vybavené portami Thunderbolt 4/USB4 so šírkou pásma až 40 Gb/s v každom smere. Podľa odhadov by sa malo jednať o posledné laptopy z tohoto modelového radu, ktoré disponujú touto podporou.

Port Thunderbolt 5. generácie
Zdroj: Intel

V súčasnosti žiadny Mac nepodporuje 8K displeje na báze plug-and-play. Súčasné modely 14″ a 16″ MacBooku Pro podporujú až dva alebo tri externé displeje s frekvenciou 6K pri 60 Hz. To však závisí od toho, či je notebook nakonfigurovaný s čipom M1 Pro alebo M1 Max. Budúca generácia týchto modelov s určitosťou zavedie nový štandard v podobe čipov M2.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here