Ako už iste viete, Európska únia schválila zákon o jednotnom porte pre elektronické zariadenia, medzi ktoré spadá aj iPhone. Spoločnosť Apple tak bude nútená do roku 2024 vybaviť svoje zariadenia konektorom USB-C, čo sa bude týkať aj iných produktov ako je iPhone. Do tejto kategórie spadá aj príslušenstvo pre Mac a slúchadlá AirPods. Nebude sa však jednať o nárazovú zmenu, ale graduálny proces.

Prečítajte si tiež  Je to potvrdené: Všetky nové iPhony budú mať do roku 2024 konektor USB-C

Minulý týždeň Európsky parlament schválil novú smernicu, ktorá má výrobcov prinútiť aby do konca roka 2024 ponúkali USB-C ako jednotný nabíjací port pre širokú škálu zariadení v Európe. K tejto novinke vo svete technológií sa vyjadril aj známy analytik Mark Gurman. Vo svojom najnovšom týždenníku Power On uviedol, že spoločnosť Apple sa pripravuje na zmeny vo svojich zariadeniach už teraz.

Predpoklady naznačujú, že iPhone 15 predbehne mandát EÚ o rok a bude vybavený portom USB-C už v budúcom roku na jeseň. Základný iPad, ktorý je momentálne jediným tabletom v ponuke spoločnosti Apple, by mal prejsť na USB-C do konca tohto roka. To však neznamená, že sa už žiadneho zariadenia s konektorom Lightning nemôžeme dočkať.

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: Apple

Gurman uvádza, že ak spoločnosť Apple vydá v marci 2024 nový iPhone SE 4 s portom Lightning namiesto portu USB-C, bude to v súlade s právnymi predpismi EÚ. Dôvodom je fakt, že nové pravidlá sa budú vzťahovať až na zariadenia v roku 2025.

Do rovnakého súdka patrí aj príslušenstvo pre počítače Mac. Reč je o myši Magic Mouse, klávesnici Magic Keyboard alebo Magic Trackpade. Samozrejmosťou sú aj slúchadlá AirPods alebo nabíjacie periférie či príslušenstvo pre zariadenia Apple.

MacBook Pro s konektorom USB-C
Zdroj: MacSales

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here