Niekoľkotýždňové čakanie sa skončilo a spoločnosť Apple konečne predstavila novú generáciu počítačov Mac. okrem očakávaných MacBookov Pro 14″ a 16″ sa na scéne objavil aj cenovo najdostupnejší Mac mini v aktualizovanom šate. Všetky spomenuté zariadenia sú poháňané novou generáciou čipov Apple Silicon.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny nových MacBookov Pro a Macu mini. Nečakajte žiadnu lacnú záležitosť

Pôvodnú dvojicu M1 Pro a M1 Max (ktoré sú ešte stále obdivuhodne výkonné) vystriedali konfigurácie M2 Pro a M2 Max. Spoločnosť Apple v prípade nových zariadení príliš nešpekulovala, no to sa aj dalo čakať. Všetky vylepšenia až na pár drobností sa týkajú práve nových čipov.

Čip M2 Pro a M2 Max
Zdroj: Apple

Apple Silicon M2 Pro

Čip M2 Pro je vyrobený druhou generáciou 5nm procesu a ponúka o 20% viac tranzistorov ako čip M1 Pro a dvojnásobok čipu M2. Výkon viacvláknového procesora je až o 20% vyšší ako v prípade M1 Pro. Apple vo svojej správe k uvedeniu tvrdí, že niektoré aplikácie ako napríklad Photoshop alebo Xcode dokážu vykonávať náročné úlohy podstatne rýchlejšie. Čip ponúka 200 GB/s zjednotenú šírku pásma pamäte.

Grafický procesor M2 Pro možno nakonfigurovať až s 19 grafickými jadrami, čo je o tri viac ako v prípade M1 Pro. Vďaka tomu je grafika až o 30% rýchlejšia ako v predchádzajúcej generácii.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Apple Silicon M2 Max 

M2 Max je vybavený rovnakým 12-jadrovým CPU ako M2 Pro, no ponúka výkonnejšie GPU s 38 jadrami a väčšiu vyrovnávaciu pamäť L2. Čip ponúka až o 30% rýchlejšiu grafiku ako M1 Max. Nová generácia tiež obsahuje o 10 miliárd tranzistorov viac ako M1 Max a poskytuje konfiguráciu s až 96 GB unifikovanej pamäte. Podľa spoločnosti Apple je M2 Max najvýkonnejší čip na svete pre profesionálne notebooky.

MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Čipy sú tiež energeticky úspornejšie a umožňujú lepšiu výdrž batérie v nových modeloch MacBook Pro. Oba čipy obsahujú 16-jadrový Neural Engine, špecializované mediálne motory, obrazový signálový procesor novej generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -