Prednedávnom sme ťa informovali o tom, že Apple predstaví nové Apple Watch už niekedy počas budúceho mesiaca. Táto správa nepotešila iba teba ale aj nás, pretože sa na novú generáciu naozaj tešíme. Každopádne dnes dostávame iné a úplne nové, navyše dôveryhodnejšie informácie, ktoré hovoria o tom, že Apple Watch prídu až o dva mesiace neskôr, ako očakávame. To znamená, že nás ešte od novinky delí poriadny kus času! 

Nové info o Apple Watch 2, dátum predstavenia bude neskorší!

Apple Watch mali byť predstavené podľa Briana Whita, ktorý priniesol svoju analýzu ešte minulý týždeň, niekedy v júni tohto roka počas WWDC. Keďže sa nám ale nezdá, že by Apple práve počas Worldwide Developers Conference chcelo predstaviť niečo iné ako iOS a OSX, upozornili sme na to, že analytik nie je moc spoľahlivý a jeho správu netreba brať s maximálnou vážnosťou. Dnes sa ale ozval iný analytik, ktorému dôverujeme určite viac. Na konte má omnoho viac správnych predpovedí a jeho slová sú logickejšie.

- Reklama -

Samozrejme, ide Ming-Chi Kua z KGI, čo je vo svete Apple analytikov asi niečo ako Steve Jobs vo svete elektroniky. Vo svojich analýzach je skoro vždy presný a presne vie čo robí. Dnešné informácie hovoria o tom, že nové Apple Watch budú predstavené až v septembri tohto roka popri iPhone 7/7 Plus. Táto správa sa aj nám zdá podstatne logickejšia a Kuo pridal pár ďalších informácií.

Apple Watch - svetapple.sk

Ich dizajn by mal ostať rovnaký ako pri súčasnej generácií, znamená to teda, že sa nebude konať žiadne 20-40% stenčovanie tak ako to očakáva Brian White. Niečoho podobného sa vraj dočkáme až na budúci rok, no tento rok sa budeme musieť uzmieriť s lepším HW a podobnými drobnými zmenami. Žeby pribudla Face Time kamera? To samozrejme povedať nevieme ale očakávame, že áno.

Novinka sa dokonca možno ani nebude volať Apple Watch 2 ale dostane názov buď Apple Watch S alebo ostane pri Apple Watch. Druhú, inú generáciu máme očakávať až na budúci rok. Tu už budú zásadné zmeny a pôjde o celkom iný produkt. Sme zvedaví, čo nám Apple predstaví ale ak sa chceš spoliehať na nejaké správy, určite viac dôveruj Kuovi ako Whitovi.

Kuo ešte na konci svojej podrobnej správy dodal jedno mierne znepokojivé číslo. V roku 2015 predalo Apple 10, 6 milióna kusov hodiniek Apple Watch. Tento rok by mal priniesť pokels predajov na 7,5 milióna, čo ale pri konkurencií ešte stále nie je zle. Navyše vylepšený model by tu mohol ešte zamiešať karty, čo myslíš? 🙂

Ming-Chi Kuo - svetapple.sk
Ming-Chi Kuo – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.