Akúrat v týchto chvíľach prebieha niekde na druhej strane sveta pravdepodobne najsledovanejšia konferencia za posledné mesiace. Apple predstavuje celkom nové produkty, medzi ktorými je samozrejme aj nový iPhone X. Momentálne sa dozvedáme nové informácie týkajúce sa stavby Apple Parku, teda miesta, kde sa nachádza aj samotná Keynote. Čo sme sa o obrovskom komplexe dozvedeli? 

Apple Park a jeho filozofia

Tim Cook vystúpil na pódium aby nám povedal niečo viac o novom Apple Parku, teda sídle spoločnosti Apple, ktoré sa v aktuálnych dňoch zapĺňa zamestnancami Apple. Celé sídlo bolo vybudované tak aby na 100% súhlasilo s filozofiou spoločnosti. Je hlboko prepojený s prírodou, 100% energeticky samostatný, krásny a taktiež je perfektným a precíznym miestom pre zamestnancov. Sami si to môžete pozrieť priamo na videách či fotografiách. Je to skrátka miesto, kde môžu pracovať len tí najlepší z najlepších a každý deň môžu chodiť do práce s úsmevom!

- Reklama -

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple park

Apple Store a Kiosik v komplexe

V Apple Parku nájdeme aj niečo, čo nenájdeme nikde inde na svete. Jablková spoločnosť tu pracuje na obrovskom Apple Store, v ktorom ale nenájdeme len klasické iPhony, MacBooky či Apple Watch. Nájdeme tu predovšetkým špeciálne darčekové produkty, ktoré sa nebudú nachádzať nikde na svete. Okrem exkluzívneho obchodu je k dispozícií aj špeciálny priestor, v ktorom sa budú zdržiavať predovšetkým fanúšikovia firmy. Budú si tu môcť zakúpiť napríklad kávu či ľahké občerstvenie.

Steve Jobs Theatre

Okrem iného sme sa na Keynote dočkali aj fotografií a informácií ohľadom divadla Steva Jobsa. Historicky bolo dnes po prvý krát otvorené a privítalo celkom prvých novinárov, vývojárov. Tim Cook sa samozrejme nezabudol vyjadriť, že je veľká škoda, že Jobs už osobne nie je medzi nami a nemôže komplex Apple Parku otvoriť sám. Táto obrovská sála bola postavený predovšetkým na jeho počesť. Budú tu predstavované tie najlepšie produkty na svete, na ktoré by bol aj on sám určite pyšný.

Vo vrchnej časti divadla sa nachádzajú obrovské presklenné priestory a dole vedú dvoje schodiská. Rovnako tak sa tu dá pohybovať aj pomocou dvoch výťahov. Nápis „Steve Jobs Theatre“ nájdeme aj vytesaný v mramore priamo na mieste. Odkaz je teda aj viditeľne zvečnený.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.