Informácie o čerstvo predstavených MacBookoch Pro ešte ani nestihli vychladnúť a my tu už máme ďalšie zaujímavé správy týkajúce sa jablkových počítačov. Podľa dodávateľov Apple začiatkom roka uvedie nový model 27-palcového iMacu po vzore updatovaného iMacu 2021 s čipom M1.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Nový iMac by mal samozrejme disponovať novými čipmi M1 Pro a M1 Max, ktoré si už o pár dní budeme môcť vyskúšať na vlastnej koži v nových MacBookoch Pro. Okrem dizajnu momentálnej generácie iMacu sa môžeme tešiť na omnoho kvalitnejší mini-LED displej s XDR brandingom a technológiou ProMotion s rozsahom obnovovacej frekvencie od 24 do 120Hz.

Okrem 12,9″ iPadu Pro a nových modelov 14″ a 16″ MacBookov Pro by sa tak jednalo o ďalší produkt s implementáciou mini-LED obrazovky. Aj v tomto prípade by sa malo jednať o profesionálny high-endový model, zatiaľ čo momentálna generácia iMacu poslúži ako entry verzia.

iMac 2021 - svetapple.sk

Pôvodné odhady poukazovali na príchod samostatného monitoru, no ten by mal svoj príchod ohlásiť až o niečo neskôr. Nový 27″ iMac s Mini-LED Promotion obrazovkou by malo Apple ohlásiť v podobnom čase ako tohtoročný model, takže jeho predstavenia a následného predaja by sme sa mohli dočkať okolo apríla 2022.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.