Ako sme už avizovali, začiatok predaja nového MacBooku Pro 14″ a 16″ bol ohlásený na dnes, pričom prvé dodávky majú doraziť ku zákazníkom už 26. októbra. Aj keď toto stále platí, tí ktorí s kúpou váhali môžu čakať oveľa dlhšie!

Ako uvádza portál MacRumors, už vyrobené kusy sa veľmi rýchlo míňajú a lehoty sa pri jednotlivých prevedeniach začínajú dramaticky predlžovať.

Pokiaľ sa pozrieme na skladové zásoby, základný MacBook Pro 14″ za 2 249 € a MacBook Pro 16″ za 2 749 € začína byť vypredaný a jeho dodacia lehota sa postupne presúva na 2-9. november 2021.

Ak si potom chcete kúpiť niektorú zo stredných variant, stále vám môže prísť ešte 26. októbra alebo 2. novembra. Všetko však závisí od konkrétnej krajiny, konfigurácie a internetového obchodu.

Vyrobiť individuálne konfigurácie bude trvať najdlhšie 

Ak si „naklikáte“ svoj vlastný MacBook Pro, Apple vám ho aj z logistických dôvodov dodá až o niečo neskôr. Dodávky sa dokonca niektorým zákazníkom predĺžili do decembra (plná konfigurácia MacBooku Pro 16″).

Prečítajte si tiež  Procesor M1 Max s 32 jadrovým GPU odhaľuje svoj extrémny výkon v prvom teste!

Ťažko povedať, čo spôsobuje tento nedostatok no s najväčšou pravdepodobnosťou by sme za ním mohli hľadať zdravotnú krízu COVID-19 ale aj aktuálne problémy v oblasti výroby polovodičov, ktorými trpí prakticky celý technologický priemysel.

Pokiaľ váhate či si nový MacBook Pro kúpiť alebo nekúpiť, rozhodnite sa rýchlo. Na Slovensku bude zrejme zo začiatku iba veľmi málo kusov. Podobný scenár nás stretol aj po predstavení počítačov s procesorom M1 minulý rok!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -