Známy americký rapper neplánuje vydať svoj ďalší album „Donda 2“ na streamovacích platformách, medzi ktoré patrí aj Apple Music či Spotify. Namiesto toho sa rozhodol podporiť vlastnú platformu, za ktorú si fanúšik bude musieť zaplatiť nemalé peniaze.

Prečítajte si tiež  Album Donda od Kanyeho Westa (Ye) láme na Apple Music rekordy

Ye (Kanye West) dnes na Instagrame uviedol, že „Donda 2“ bude k dispozícii výhradne na Stem Playeri, čo je zariadenie za 200 dolárov (cca 177 €), ktoré bolo vydané s predinštalovaným pôvodným albumom „Donda“. Téme sa viac venoval portál Macrumors.

Zariadenie Stem Player je navrhnuté tak, aby používateľom umožnilo „prispôsobiť si akúkoľvek skladbu“ pomocou ovládacích prvkov pre vokály, bicie, basy, efekty a ďalšie.

Umelci majú vraj zo streamovania hudby málo peňazí 

Ako vysvetlenie, prečo sa album nedostane na hlavné streamovacie platformy Ye uviedol, že umelci „dostávajú len 12 % z peňazí, ktoré zarobí celý hudobný priemysel“. Následne dodal, že je „čas oslobodiť hudbu od tohto utláčateľského systému“.

Stem Player bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Kano Computing a Ye zvyšuje produkciu, aby uspokojil dopyt. Ye uviedol, že v súčasnosti je k dispozícii 67 000 kusov a každý deň sa vyrobí ďalších 3 000 kusov.

Pokiaľ bude teda záujem vysoký, k hudobnému prehrávaču sa zďaleka nedostane každý rapperov fanúšik. To ale ukáže až čas.

Nie je to po prvýkrát 

Netreba zabúdať, že aj keď je toto rozhodnutie Kanyeho Westa skutočne trochu kontroverzné, už v minulosti sme boli svedkami podobnej situácie.

V roku 2016 Kanye oznámil, že jeho album „The Life of Pablo“ nikdy nebude dostupný na Apple Music. Trvalo však iba mesiac, kým sa na tejto streamovacej platforme ocitol.

Album „Donda 2“ by mal byť uvedený už budúci týždeň 22. februára a Stem Player sa bude dať kúpiť online. Veríme, že nepotrvá dlho, kým sa Donde 2 otvoria dvere aj do sveta Spotify či Apple Music. Odvážne vyjadrenia Kanyeho Westá sú pravdepodobne len súčasťou dobre cieleného marketingu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -