Nové hodinky Apple Watch Series 8 a SE druhej generácie síce nepriniesli až takú dávku inovácií, ako by sme čakali, no stále sa jedná o sympatický upgrade. V jednom ohľade však jablkové hodinky neboli povýšené už poriadne dlho. Podľa identifikačných kódov procesora, má čip S8 rovnaké CPU ako čipy S6 a S7, nachádzajúce sa v minulých generáciách Apple Watch.  Ultra a druhej generácii Apple Watch SE má podľa identifikačných kódov rovnaký procesor ako čipy S6 a S7.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo watchOS 9: Toto sú všetky novinky a podporované Apple Watch

Procesor v Apple S8 SiP nesie rovnaký identifikátor T8301 ako procesor v čipoch S6 a S7, ktoré debutovali v hodinkách Apple Watch Series 6 a Apple Watch Series 7. To vysvetľuje, prečo spoločnosť Apple v posledných rokoch porovnávala svoje čipy série S len s čipom S5 alebo staršími generáciami.

Tri generácie, tri rovnaké procesory

Znamená to tiež, že posledné tri generácie všetkých predstavených hodiniek za uplynulé roky sú vybavené presne rovnakým procesorom a to vrátane modelu Ultra a SE. Podľa všetkého ale spoločnosť Apple tieto procesory mierne upravila, aby sa prispôsobili novým komponentom, ako napríklad nový akcelerometer a gyroskop hodiniek Apple Watch Series 8.

Apple Watch Series 7 zvnútra
Zdroj: iFixit

Čipy S6, S7 a S8 majú 32 GB úložisko a dvojjadrové procesory. Keď spoločnosť Apple vyrukovala s čipom S6 v hodinkách Apple Watch Series 6, naposledy uviedla tvrdenia o výkone svojho najnovšieho radu inteligentných hodiniek, že čip umožňuje spúšťať aplikácie o 20% rýchlejšie. Vzhľadom na uplynulú dobu by sa ale Apple mohlo posunúť o niečo ďalej.

To všetko by sa však už čoskoro mohlo zmeniť. Na pláne je totiž nová technológia výroby 3nm procesorov spoločnosti TSMC, ktorá by mala odštartovať ešte do konca tohoto roka.  Tento krok by mohol priniesť významnejšie zlepšenie efektivity a prerozdeľovania energie, čo by vyústilo v dlhšiu výdrž batérie. Práve výdrž batérie je jednou z najviac kritizovaných oblastí Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Garmin sa vysmieva Apple v spojitosti s Apple Watch Ultra. Výdrž batérie je podľa nich stále slabá

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -