iPad je produktom, ktorý dlhé roky spal. S príchodom nových modelov a teraz aj systému iPadOS môže nastať nová éra. Ak sa vám zdá toto zariadenie príliš drahé, môžete sa tešiť. Nový lacný iPad príde ešte tento rok. Vieme, kedy by ho malo Apple predstaviť.

3Nový lacný iPad príde ešte tento rok, Apple potrebuje pokryť aj túto triedu

Nový lacný iPad príde ešte tento rok! - svetapple.sk
Nový lacný iPad bude určený pre nenáročných používateľov – svetapple.sk

Hoci má už Apple aj dnes v ponuke lacný iPad, ten má už minimálne rok a firma by ho mala inovovať. No a čo čert nechcel, nové informácie z viacerých zdrojov hovoria o tom, že sa takejto inovácie dočkáme už veľmi skoro.

Bavíme sa o zariadení, ktoré by nemalo poskytovať high-end technológie ale určené bude skôr pre bežných ľudí, ktorí nechcú príliš investovať a zároveň im stačí obyčajný iPad bez žiadnych „extra“ funkcii. Tak isto bude zariadenie vhodné napríklad aj pre vzdelávacie inštitúcie, kde môže veľmi pozitívnym spôsobom ovplyvniť výučbu detí.

Je to dôležitý segment používateľov, na ktorý v Apple nesmú zabúdať. Práve tento segment tvorí najviac predajov a donedávna bol odkázaný len na kúpu „starších zariadenia“. V poslednom období ale môžeme sledovať, že kompetentní chcú predávať ľuďom nové zariadenia, ktoré sú pre nich určené.

Inými slovami, ak by sme nemali iPhone XR (lacnejšiu alternatívu iPhonu XS), ľudia by kupovali iPhone 8/8 Plus, teda rok starý produkt. Apple ale tento segment zastrešilo samostatným modelom a pozitívne výsledky prišli prakticky okamžite.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.