iPad je produktom, ktorý dlhé roky spal. S príchodom nových modelov a teraz aj systému iPadOS môže nastať nová éra. Ak sa vám zdá toto zariadenie príliš drahé, môžete sa tešiť. Nový lacný iPad príde ešte tento rok. Vieme, kedy by ho malo Apple predstaviť.

2Čo od neho môžeme očakávať?

Nový lacný iPad príde ešte tento rok! - svetapple.sk
Retina displej by mohol narásť z 9,7″ na 10,2″ – svetapple.sk
- Reklama -1

Hoci bude nový iPad označovaný ako „lacný“ neznamená to automaticky, že bude zlý alebo slabý. Nebude mať len atribúty modelovej rady „Pro“. Stále však bude perfektný. Dočkáme sa tak väčšieho 10,2″ displeja, ktorý nahradí dnešný 9,7″.

Ponúkne samozrejme označenie Retina, čo inými slovami znamená perfektné zobrazenie a vysoké rozlíšenie. Väčší displej bude dostupný hlavne kvôli užším rámčekom. Znamená to teda, že telo zariadenia ponesie rovnaké rozmery ako súčasná generácia. Ak ste sa tešili na Face ID, možno vás sklameme. V záujme šetrenia tu bude dostupné zrejme len Touch ID, ktoré je však tiež dobré. Netreba sa ale v tomto prípade na túto informáciu na 100% spoliehať. Apple vie vždy prekvapiť.

Komentár- Približuje sa iPad k MacBooku? - svetapple.sk
Technológiami neohúri, no za tú cenu ani nesklame – svetapple.sk

To čo ale vieme určite je napríklad fakt, že „audio“ bude mať tento model jednoduchšie ako zariadenia s označením „Pro“. Reproduktory budeme hľadať iba na jednej strane. Mali by byť 2. Apple v tomto prípade použije výkonnejší procesor (špekuluje sa o Apple A12, ktorý nájdeme v dnešných iPhonoch). iPad doteraz používal čip Apple A10 Fusion. Operačná pamäť RAM sa zväčší na 3 GB. Radikálne zmeny ale očakávať nemôžeme. Základné úložisko počíta aj naďalej s kapacitou 32 GB. Vrchol bude môcť byť vybavený až 128GB.

Tak či onak aj tieto informácie znejú veľmi pozitívne a myslíme si, že ak bude produkt dobre propagovaný a bude ponúkať základnú cenovku na úrovni 349€, môže byť veľmi úspešný.

Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.