Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete. V jej ponuke nájdeme základný iPad za rozumnú cenu, stredne vybavený model Mini a Air či špičkový iPad Pro. Tento úspech má na svedomí spoľahlivý hardvér a takisto softvér. Ten však nevyhovuje profesionálom.

Asi každý náročnejší používateľ nám dá za pravdu, že ak chce využívať iPad Pro s procesorom M1, ktorý je považovaný z hardvérového hľadiska za najdokonalejší tablet na svete, takmer vždy je limitovaný schopnosťami operačného systému iPadOS.

Ak sa teraz pýtate, prečo je to tak, odpoveďou môže byť aj stratégia predaja spoločnosti Apple. Firma sa snaží dosiahnuť to, aby ste iPad používali ako medzi-skok medzi iPhonom a Macom. V žiadnom prípade však týmto zariadením nechce nahradiť jeden alebo druhý menovaný produkt. Veď by sa sama pripravila o obrovský zisk.

iPad sa však neustále vyvíja a postupne dostáva funkcie, ktoré sme si pred pár rokmi ani nevedeli predstaviť. Jednou z nich je Stage Manager v iPadOS 16, ktorý by sme mohli opísať ako alternatívny multitasking podobný tomu v macOS. Tak ako už, ale býva zvykom, táto technológia nebola ohlásená pre žiadne iné iPady, než tie, ktoré využívajú najvýkonnejší procesor M1. Nebudeme si klamať, bolo to pravdepodobne preto, aby Apple nalákalo majiteľov starších produktov na kúpu tých nových.

Teraz sa však zdá, že spoločnosť Apple všetko prehodnotila. Podľa najnovších zistení portálu Engaged, bude Stage Manager dostupný aj na viacerých starších generáciách iPadov. Áno, tieto zariadenia majú slabší výkon, no tento druh multitaskingu zvládnu ľavou zadnou. Veď vo svojej podstate nejde o nič „extrémne náročné“.

Bez podpory externých displejov 

Stage Manager iPadOS 16
Zdroj: Apple

Horšou správou, ale je, že Stage Manager v starších zariadeniach nebude podporovať externé displeje, čo mohli niektorí profesionálni zákazníci považovať za najviac „profi“ funkciu meniacu prémiový tablet na alternatívny počítač.

Ak teda budete chcieť využívať všetky výhody prepracovaného multitaskingu, budete si musieť kúpiť iPad, ktorý má minimálne čip M1 (alebo v budúcnosti novší). Je to škoda, no nedá sa s tým nič robiť. Takáto je skrátka stratégia technologického giganta z Cupertina…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple v iOS 13.4 neodstránilo bezpečnostnú chybu, na ktorú upozorňovali vývojári.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here