O nových MacBookoch Air sa rozpráva už niekoľko mesiacov, pričom tento modelový rad sa dočká jednej z najväčších zmien za posledné roky. Má ňou byť zavedenie novej 15″ veľkosti, čo sa pre tento model ešte nikdy neudialo. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg Apple pravdepodobne uvedie na trh väčší MacBook Air ešte do leta 2023.

Okrem väčšej verzie sa dočkáme aj klasického 13″ modelu, ktorý sa však nebude až tak líšiť od svojho minuloročného kolegu. Čo je však viac než pravdepodobné, oba modely dostanú nový čip Apple Silicon, ktorý bude vyrobený novým 3nm procesom od firmy TSMC.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

Súčasný MacBook Air má 13,6″ displej a pred mnohými rokmi sa notebook ponúkal aj v menšej, 11″verzii. Zatiaľ čo nový 13″ MacBook Air s OLED displejom sa údajne uvedie na trh v roku 2024, 15″ model by mal mať tradičný LCD displej.

S 15″ obrazovkou dostane nový MacBook Air logicky aj väčšiu konštrukciu. To znamená viac miesta na interné komponenty, medzi ktorými nebude chýbať ani väčšia batéria. Okrem lepšieho prerozdeľovania energie bude batéria disponovať aj fyzicky väčším rozmerom, čo posunie výdrž výrazne nahor.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Covid-19 je stále strašiakom pre Apple. Doplácajú na to najmä dodávky MacBookov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -