Kedysi sa ako hobby vyrábali tranzistory, dnes to môžu byť pokojne aj tablety či prenosné počítače. Neverili sme tomu dovtedy, kým sme to nevideli na vlastné oči. Samozrejme, že je určite jednoduchšie si takéto zariadenie rovno kúpiť. Pokiaľ si chcete ale niečo sami vyrobiť, prípadne máte deti, môže to byť veľmi atraktívna

voľnočasová aktivita.

Nudíte sa v karanténe? Vyrobte si tablet s Windowsom!

Technologický svet ide každým rokom dopredu a to čo bolo kedysi nepredstaviteľné je v roku 2020 úplne bežné. Zostaviť si vlastný počítač zvládne už kde kto. Stačí mu na to „bedňa“ a potrebné komponenty. Urobiť si ale 7″ tablet, ktorý môže fungovať ako počítač, už také bežné byť nemusí. Napriek tomu tu táto možnosť existuje a nie je ani veľmi náročná či drahá.

Autor videa nižšie pridal do popisu všetky diely aj s cenami a dokopy vychádzajú na približne 185$ (cca. 170€), bez rámu. Aj ten si ale môžete stiahnuť a pomerne lacno vyrobiť pomocou 3D tlačiarne.

Aké komponenty treba použiť?

Pokiaľ všetko zoženiete, môžete sa dať do práce. Video je veľmi pekným tutoriálom ako na to a autor ho naozaj detailne spracoval. Naša rada pred tým, ako sa do toho pustíte znie, použiť tento výkonnejší počítač. Dostanete vďaka tomu 4 GB RAM a 64 GB pamäť, čo sa bude dať lepšie zúžitkovať pri práci so zariadením. Tak čo idete do toho aj vy?

Prečítajte si tiež  V Poľsku vznikne nové múzeum venované spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.