Skladacie smartfóny sa stávajú čoraz väčším trendom aj napriek tomu, že ich cena je stále vysoká a technológia má svoje muchy. Najnovším doplnkom do tejto kategórie bude pripravovaný Google Pixel Fold.

Na internete sa objavili nové rendery a podrobnosti o dizajne dlho avizovaného telefónu Google Pixel Fold vrátane veľkosti displeja a celkových rozmerov. Zariadenie bude debutovať na trhu už na jar 2023.

Prečítajte si tiež  Google Pixel 7 Pro vysmial iPhone 14 Pro v kvalite fotografií. Nič lepšie na trhu nenájdete

Podľa známeho leakera OnLeaks bude mať Google Pixel Fold podobný tvar ako Oppo Find N. Skladací telefón Google bude disponovať  5,79″ vonkajším displejom s výrezom pre fotoaparát so stredovým otvorom a 7,69″ vnútornou obrazovkou.

Tá bude mať pravostranný výrez pre selfie fotoaparát vložený do mierne hrubšieho rámčeka. Panely OLED vyrobené spoločnosťou Samsung majú byť naviac údajne vybavené krycím ultratenkým sklom novej generácie.

Google Pixel Fold bude drahší ako iPhone 14 Pro Max

Veľkosti displeja sú údajne umiestnené v tele so zaoblenými hranami s rozmermi približne 158,7 x 139,7 x 5,7 mm v rozloženom stave. To znamená, že Pixel Fold bude mierne širší ako Oppo Find N a približne rovnako veľký na výšku. Zariadenie dostane o niečo objemnejší výrez fotoaparátu s hrúbkou 8,3 mm.

Skladací smartfón Google Pixel Fold
Zdroj: OnLeaks

Vo výčnelku fotoaparátu na zadnej strane obrazovky sa nachádza trojitý pás šošoviek s bleskom a mikrofónom. Priehradka na fyzickú SIM kartu má taktiež neštandardné umiestnenie a to na spodnom okraji vonkajšej obrazovky.

Port USB-C sa po sklopení nachádza priamo oproti. Tlačidlá hlasitosti sú umiestnené na pravom okraji spolu s tlačidlom pre uzamykanie vybaveným snímačom odtlačkov prstov.

Skladací smartfón Google Pixel Fold
Zdroj: OnLeaks

Podľa zistení bude Google Pixel Fold poháňaný procesorom s čipom Tensor G2 od spoločnosti Google a bude vybavený najmenej 12 GB pamäte RAM.

Je pravdepodobné, že na ňom bude bežať systém Android 13. Očakáva sa, že štartovacia cena bude 1 799 dolárov, pričom pri uvedení zariadenia na trh v máji 2023 budú k dispozícii čierne a strieborné farebné varianty.

Len pre porovnanie, konkurenčný Samsung dnes predáva dve „skladačky“ a ide o Galaxy Fold4, ktorý kúpite najlacnejšie tu a Galaxy Flip4, ktorý sa dá naopak veľmi lacno kúpiť tu. Dá sa teda predpokladať, že Google Pixel Fold bude konkurentom skôr pre väčší a drahší model.

Skladací smartfón Google Pixel Fold
Zdroj: OnLeaks

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -