Spoločnosť Apple predstavila iPhone 14, ktorý dostal zásadné vylepšenia zadného fotoaparátu. Jeho rozlíšenie je po novom až 48 megapixelov a zmenili sa aj vnútorné komponenty. A aj keď bol nový iPhone 14 Pro jedným z najlepších foto-mobilov sveta, dnes už to neplatí.

Len mesiac po začatí predaja ho porazila novinka z dielne Google, Pixel 7 Pro. Toto zariadenie sa dostalo do rúk profesionálom zo spoločnosti Dxomark a výsledky sú fantastické. Nie však pre spoločnosť Apple.

Ako upozorňuje mobilmania, francúzski testeri, ktorí stoja za Dxomark zmenili metodiku svojej práce a zariadenia už neskúšajú v laboratórnych podmienkach. Po novom zohľadňujú aj praktické, každodenné využívanie, ktoré hrá vo výsledkoch zásadnú rolu.

Z tejto zmeny objektívne benefitovala najmä spoločnosť Apple, nakoľko sa aj jej staršie zariadenia dostali na vyššie pozície.

A aj keď nebol iPhone 14 Pro absolútnym kráľom fotografie, dokázal sa umiestniť aspoň na druhom mieste hneď za Honorom Magic4 Ultimate. Dnes už je to, ale minulosť.

Nový kráľ foto-smartfónov pochádza z dielne Google

Google Pixel 7 Pro zadný fotoaparát
Zdroj: Google

Na prvom mieste dnes tróni Google Pixel 7 Pro, ktorý má síce rovnaké skóre v kvalite fotografie (147 bodov) ako Honor Magic4 Ultimate, no prekonáva ho aj v iných disciplínach, vďaka čomu sa nachádza tesne nad ním.

Google Pixel 7 Pro prekonal iPhone 14 Pro Max v teste fotografie
Zdroj: Dxomark.com

iPhone 14 Pro a 14 Pro Max na tom tiež nie sú zle, pretože spoločne držia tretie a štvrté miesto s maximálnym počtom bodov 146. Inými slovami, na Google Pixel 7 Pro stráca technologický gigant z Cupertina iba jediný bod. Aj ten sa ale počíta…

Google Pixel 7 Pro vedie vo viacerých disciplínach 

Google Pixel 7 Pro zadný fotoaparát
Zdroj: Google

Ak vás zaujíma, aké má Google Pixel 7 Pro silné stránky, tak sú to tóny farieb pleti, veľmi presná expozícia, široký dynamický rozsah vo fotkách aj na videách, rýchle a presné zaostrovanie a takisto dobrý kontrast v rámci scén v protisvetle.

V neposlednom rade tento smartfón presvedčil odborníkov aj vďaka špičkovej stabilizácii fotiek či videa a celkovo vo veľmi konzistentných výsledkoch, ktoré dokáže svojmu majiteľovi sprístupniť.

Čo Pixel 7 Pro až tak dobre nezvláda 

Google Pixel 7 Pro zadný fotoaparát
Zdroj: Google

Po tom, čo sme si napísali klady, treba spomenúť aj zápory. Veď nič nie je dokonalé. Slabou stránkou Google Pixel 7 Pro je napríklad šum, ktorý sa objavuje predovšetkým v scénach s vysokým kontrastom alebo slabým osvetlením.

Ďalším problémom je strata detailov pri priblížených (zoomovaných) záberoch, čo však platilo najmä v rámci portrétnej fotografie. Napokon dostal Google Pixel 7 Pro výčitky za video natáčané v interiéri, ktoré nedokázalo zachytiť správne farby. Išlo však skôr o detaily.

Prečítajte si tiež  Neuveríte, čím Apple nahradilo slot na SIM kartu v iPhone 14. Ušetrilo na tom obrovské množstvo peňazí

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here