Ako tomu už býva zvykom, adaptácia na nový systém iOS je rok od roku stále nižšia. Inak tomu nebolo ani v prípade aktualizácie iOS 16. Podľa analytického webu Mixpanel je iOS 16 momentálne nainštalovaný na takmer 70% kompatibilných zariadení. Tento míľnik sa podarilo jablkovej firme dosiahnuť počas prvých 100 dní od spustenia softvérovej aktualizácie.

Prečítajte si tiež  iOS 16.2 opravuje vec, ktorá vytáča väčšinu používateľov iPhonov

Systém iOS 16 bol verejnosti sprístupnený 12. septembra 2022 a spočiatku si viedol v sťahovaniach lepšie ako minuloročná aktualizácia iOS 15. Rast sa však náhle spomalil, čo mali za následok chyby súvisiace s používaním a výdržou batérie. Spoločnosť Apple zvykne pravidelne zdieľať čísla o sťahovaní najnovšieho operačného systému, no v prípade iOS 16 tak zatiaľ neurobila.

Podľa spoločnosti Mixpanel je iOS 16 nainštalovaný na 68,90% zariadení, zatiaľ čo iOS 15 sa stále nachádza na 24,82% iPhonov. Zariadenia so staršími operačnými systémami sa ustálili na hranici približne 7%. iOS 16 mal od svojho vydania v septembri viacero aktualizácií, no práve častý výskyt chýb spôsobil neochotu niektorých používateľov aktualizovať na novšiu verziu.

MixPanel štatistika systému iOS 16
Zdroj: MixPanel

Očakáva sa, že spoločnosť Apple ešte tento mesiac vydá aktualizáciu iOS 16.2, ktorá používateľom prinesie viacero nových funkcií vrátane Apple Music Sing, rozšírenej ochrany dát, nových widgetov na uzamknutej obrazovke a ďalších vychytávok. O vydaní nového systému Vás samozrejme budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here