Spoločnosť Apple vydala pred pár dňami novú beta verziu iOS 16.2, ktorá obsahuje síce iba drobnú, no v praxi veľmi dôležitú vychytávku. Opravuje funkciu, ktorú priniesol v roku 2022 nový operačný systém iOS 16 a ktorá sa medzi ľuďmi príliš neujala – hoci to v Cupertine mysleli dobre.

Aby sme to upresnili, nová beta iOS 16.2 vylepšuje ovládacie centrum a zobrazenie oznámení na uzamknutej pracovnej ploche. Iste ste si všimli, že v iOS 16 nevidíte všetky notifikácie ale na ich zobrazenie musíte potiahnuť prstom smerom nahor. S tým je koniec.

Aj keď systém, o ktorom teraz hovoríme zostane v nastaveniach ako dodatočná funkcia, defaultne vám budú na displeji svietiť všetky notifikácie rovnako ako v iOS 15. Získate tak o nich oveľa lepší prehľad.

iOS 16.2 zmena notifikácií na uzamknutej ploche
Zdroj: Macrumors

Kedy príde iOS 16.2? 

Apple sa pre túto drobnú, no zároveň zásadnú zmenu rozhodlo zrejme preto, lebo sa na prepracovaný systém sťažovalo množstvo používateľov. Operačný systém iOS 16.2 by mohol prísť na trh ešte v priebehu decembra. Od jeho uvedenia nás teda pravdepodobne delia už iba dva týždne.

Dajte nám vedieť do komentára, či vám skrytie notifikácií prekáža alebo nie. Sú totiž ľudia, pre ktorých je táto zmena prínosná. Oveľa viac používateľov ale chce mať čo lepší prehľad o všetkých upozorneniach a tak im riešenie od spoločnosti Apple nevyhovovalo.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple si dáva načas so slovenskou eKaranténou. Môže to trvať týždne.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.