Št, 18.07.2024
Úvod Návody Ako zarobiť tisíce eur od OpenAI? Stačí nájsť chybu v ChatGPT. Takto...

Ako zarobiť tisíce eur od OpenAI? Stačí nájsť chybu v ChatGPT. Takto sa môžete zapojiť

Vďaka spoločnosti OpenAI si môžete slušne zarobiť. Táto firma po novom spustila program odmien, vďaka ktorému viete získať po nahlásení chýb tisíce dolárov. Zapojiť sa môže každý bez rozdielu na tom, či ste bežný používateľ alebo profesionálny výskumník.

Spoločnosť OpenAI, ktorá stojí za revolučným nástrojom ChatGPT spustila nový program pre verejnosť, v rámci ktorého odmeňuje šikovných vývojárov a „hľadačov chýb“ vysokými finančnými odmenami. Ako uvádza portál Engadget, zapojiť sa môže každý.

Nový program nesie názov „Bug Bounty Program“ a zameriava sa najmä na bezpečnostné chyby, zraniteľnosti alebo ďalšie problémy v systéme umelej inteligencie, ktorými môže trpieť celosvetovo používaný chatbot založený na GPT-3.5 alebo GPT-4.

Novinku si vie v súčasnosti vyskúšať každý, či už ide o bežného používateľa ChatGPT alebo profesionálneho výskumníka so zameraním na kybernetickú bezpečnosť. Ak budete mať šťastie, zarobiť si viete naozaj pekné peniaze.

Zarobiť sa dá aj 18 000 EUR. Všetko záleží od vášho nálezu

Odmeny sú stupňované podľa závažnosti chyby, ktorú nájdete, pričom menej nebezpečné nálezy majú hodnotu od 200 $ (cca 182 €) a závažnejšie nálezy, ktoré môžu byť veľkým rizikom až 20 000 $ (cca 18 186 €).

Počítajte ale s tým, že ide o kritické chyby, ku ktorým sa dá dostať iba veľmi zriedka. Uvedených 20 000 $ si teda od OpenAI odnesie len niekoľko šťastlivcov a pravdepodobne pôjde o etablovaných expertov v obore, alebo dokonca celé výskumné tímy.

Proces nahlasovania chýb a výplaty prebieha skrz systém Bugcrowd, na ktorú odkazuje aj priamo Bug Bounty Program na oficiálnej internetovej stránke.

Bugcrowd je v tomto odvetví celosvetovo uznávaná platforma, ktorú používa obrovské množstvo iných technologických firiem, alebo dokonca univerzít. Všetko je teda maximálne férové a transparentné.

Apple aj Google vyplácajú v rovnakých programoch milióny EUR ročne

Možno, že ste o tom nevedeli, no veľmi podobný program, na aký teraz „nabehla“ spoločnosť OpenAI prevádzkuje už niekoľko rokov aj spoločnosť Apple či Google (a mnohí ďalší technologických giganti).

Jablková spoločnosť napríklad ponúkla 2 milióny dolárov komukoľvek, kto v jej operačných systémoch (iOS, iPadOS, macOS, watchOS a podobne) nahlási akékoľvek problémy, pomocou ktorých je možné prekonať špecifickú ochranu režimu uzamknutia.

Druhá menovaná spoločnosť Google sa nedávno pochválila, že v roku 2022 zaplatila bezpečnostným výskumníkom až 12 miliónov dolárov za objavenie 2 900 zraniteľností v jej softvérových a hardvérových produktoch.

Najvyššia odmena, ktorú táto firma minulý rok udelila predstavovala výšku až 605 000 $ (cca 550 000 €). Odborníci si teda vedia v týchto programoch krásne prilepšiť. Stačí byť šikovný a pozorný.

ChatGPT nedávno čelil kritike kvôli bezpečnosti 

V tejto súvislosti sa tiež hodí spomenúť, že aj keď ChatGPT od spoločnosti OpenAI pôsobí, ako relatívne spoľahlivý nástroj, pravda to celkom nie je.

Prečítajte si tiež  Apple prinesie revolúciu v podobe vlastnej umelej inteligencie. Siri AI dorazí už budúci rok v iOS 18

Táto technológia totiž 20. marca 2023 čelila škandálu, v rámci ktorého používatelia nahlásili, že sa im v systéme objavili mená konverzácií, s ktorými nemali nič spoločné. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo Taliansko zakázalo používanie ChatGPT.

Navyše netrvalo dlho, kým sa objavil ďalší únik, v rámci ktorého sa podarilo hacknúť chatbota a dostať sa ku viac ako 80 tajným doplnkom, ktoré nie sú pre normálnych používateľov prístupné.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

OpenAI vám nezaplatí za všetko 

Je potrebné zdôrazniť, že aj keď je nový program prístupný pre všetkých, nie za všetky chyby, ktoré nahlásite, máte nárok na finančnú odmenu. Ako sa píše na stránke Bugcrowd, pokiaľ do systému zadáte tieto výzvy, nič si nezarobíte.

Nesmiete sa pokúšať o: 

  • Jailbreak / obchádzanie bezpečnosti (napr. DAN a súvisiace výzvy)
  • Prinútenie modelu, aby vám povedal zlé veci
  • Prinútiť model, aby vám povedal, ako robiť zlé veci
  • Prinútiť model, aby pre vás napísal škodlivý kód
  • Prinútiť model, aby predstieral, že robí zlé veci
  • prinútiť model, aby predstieral, že vám dáva odpovede na tajomstvá
  • prinútenie modelu predstierať, že je počítač a vykonáva kód

Spoločnosť OpenAI chce prostredníctvom nového programu pravdepodobne ukázať verejnosti to, že jej záleží na bezpečnosti a súkromí používateľov a snaží sa urobiť všetko preto, aby znížila riziká, ktoré sa môžu objavovať v ChatGPT.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o novom programe vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

1 $ = 0,91 €

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.