Spoločnosť OpenAI má v Taliansku obrovský problém. Tamojší úrad pre ochranu osobných údajov zablokoval službu ChatGPT v celej krajine z dôvodu nedostatočnej ochrany osobných údajov a ďalších závažných nedostatkov. S informáciou prišiel portál Wired.

Taliansky úrad pre ochranu osobných údajov začal vyšetrovať spoločnosť OpenAI, ktorej nedávno unikli dáta ohľadom rozhovorov a platbách predplatiteľov. Kompetentným sa nepáči, že spoločnosť nedostatočne informuje všetky zúčastnené strany o tom, ako zhromažďuje osobné údaje, ktoré slúžia na účel trénovania algoritmov. Vraj to nemá žiaden právny základ.

Medzi ďalšie problémy, ktoré majú úradníci s ChatGPT radíme to, že informácie, ktoré táto služba poskytuje nezodpovedajú skutočným údajom, čo vedie k ďalšiemu nepresnému spracovaniu osobných údajov.

Taliani majú problém aj s vekom

Úrad v neposlednom rade kritizuje, že službu môžu podľa samotnej spoločnosti OpenAI používať iba osoby, ktoré sú staršie ako 13 rokov. Pri registrácii do ChatGPT ale nenájdete žiaden filter, pomocou ktorého by sa dal overovať vek.

To je vraj veľký risk, pretože osoby mladšie ako 13 rokov môžu byť vystavované odpovediam, ktoré sú nevhodné s ohľadom na ich úroveň vývoja a sebauvedomenia.

Prečítajte si tiež  Na budúci týždeň príde GPT-4. Umelá inteligencia bude ešte inteligentnejšia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.