Spoločnosť Apple už kopírovanie dizajnu produktov ani veľmi nerieši. Koniec koncov, podobné súdne spory sa vyhrávajú len veľmi ťažko a tak sa s podobnou konkurenciou na trhu jednoducho museli v Cupertine zmieriť. Dnes vám ukážme ďalšieho výrobcu, ktorý si požičal dizajn z Apple Watch. Celkom mu to vyšlo.

Oppo skopíruje Apple Watch. Nemôžeme povedať, že to nevyzerá dobre!

Koncom minulého roka predstavila spoločnosť Xiaomi svoju vlastnú verziu Apple Watch. Hodinky mali zaujať atraktívnym dizajnom, veľkým množstvo užotočných funkcii a v neposlednom rade dostupnou cenovkou.

Tento segment každým rokom raketovo rastie a z koláča si chce odhryznúť ďalší čínsky výrobca. Reč je konkrétne o spoločnosti Oppo, ktorá chystá predstaviť svoje nové a zároveň aj úplne prvé inteligentné hodinky. Uvedenie je na spadnutie.

Výrobcovi sa však celkom nepodarilo utajiť dizajn, nakoľko s ním na internet prišiel leaker, pod menom Ice Unverse. Na svojom Twitter účte ukázal pravdepodobne prezentačný obrázok nových inteligentných hodiniek, o ktorých však ku dnešnému dňu veľa nevieme. Jediné, čo si môžete všimnúť je to, ako náramne sa podobajú na konkurenciu z dielne spoločnosti Apple.

Naozaj pekné spracovanie, to sa musí uznať…

Samotné tvary hodiniek sú oblé a vyzerajú, že využívajú prémiové materiály (môže to byť ale aj lesklý plast…). Nebudeme si klamať, že keby s niečim podobným príde Apple určite by sme to chceli.

Displej ponúka na obrázku veľmi kvalitné zobrazenie. Predpokladáme, že pôjde o technológiu OLED tak ako na hodinkách Apple Watch. Ako môžete vidieť, veľmi podobne vyzerá aj náramok, respektíve minimálne to, akým spôsobom z tela hodiniek „vyčnieva“. To či sa ale bude dať meniť tak ako v prípade originálu zatiaľ nevieme.

Každopádne ide vo všeobecnosti o veľmi peknú kópiu, ktorej ku dokonalosti chýba snáď len digitálna korunka. Kto vie, možno sa nachádza na druhej strane zariadenia. Na fotke môžeme vidieť ale len dve tlačidlá na ovládanie a otvor pre mikrofón.

O to, či s týmto dizajnom kopírovalo Oppo spoločnosť Apple si už urobte názor sami.My sme ale presvedčení, že áno. Každopádne, ak si myslíte niečo iné, napíšte nám váš názor do komentára. Budeme veľmi radi, keď sa na vec viete pozrieť aj z iného uhlu pohľadu.

Prečítajte si tiež  Nezmeškajte predstavenie iPhonu 12. Pridajte si ho do kalendára.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.