Spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE iba v utorok. Už dnes sme dostali nové zariadenia na recenziu od miestneho autorizovaného predajcu m:zone. Tak ako vy, aj my sme sa tešili na „jednoliate“ remienky Solo Loop. Na Slovensku ale zatiaľ nebudú dostupné.

Slováci bez Solo Loop

Dizajnéri v Cupertine urobili ďalší zaujímavý počin. Do hľadáčika si zobrali štandardný silikónový remienok a odstránili z neho možnosť upravenia veľkosti.

Apple Watch si tak umiestnite na ruku podobne, ako by šlo o bežný náramok. Niekomu sa to páči, inému nie. Fanúšikovia tejto novinky budú mať na Slovensku smolu. Do predaja sa zrejme nedostane.

Dôvodom je v prvom rade politika spoločnosti Apple. Tá na niektorých trhoch neponúka určité produkty či príslušenstvo. V našej krajine napríklad nie je dostupný HomePod (aj keď ho samozrejme dokážete kúpiť). Podobne je to aj so Solo Loop.

V prípade, že sa vám tento remienok zapáčil, odporúčame vám nákup niekde v zahraničí. Bežná silikónová verzia stojí cca 50€ a zaujímavejšia pletená cca 100€ (čo je len tak mimochodom celkom uletený príplatok).

Čo naň hovoria tí, ktorí ho už testovali?

Solo Loop je podľa prvých zahraničných recenzií veľmi elegantný. Pri nosení na ruke vyzerá jednoducho dobre. Tí, ktorí mali to šťastie vyskúšať ho ale poznamenali, že používanie nie je také pohodlné ako pri bežných, nastaviteľných remienkoch.

Novinka je tiež „veľmi citlivá“ na správny výber veľkosti. Technologický gigant predáva 9 odlišných verzií z každej jednej farby tak, aby sa dokonalo prispôsobili zápästiu.

Do komentára nám napíšte, či sa vám Solo Loop zapáčil a či vám bude chýbať jeho dostupnosť na slovenskom trhu.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Innocent Solo Loop - Najpohodlnejší remienok pre Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.