V technologickom priemysle bude 4. január 2022 vedený ako koniec jednej éry. Od dnešného dňa budú na klasické smartfónoch BlackBerry s verziami operačného systému BlackBerry OS zamedzené funkcie ako hovory, textové správy, dáta a núdzové možnosti, čím sa v podstate telefóny stanú nepoužiteľnými.

Prečítajte si tiež  BlackBerry je na nule. Áno, má 0% podiel na trhu.

Spoločnosť BlackBerry oznámila túto novinku ešte na jeseň minulého roka ako súčasť širšieho posunu spoločnosti, ktorá sa chce zamerať na podnikovú bezpečnosť a riešenia. Ako iste viete, firma bola kedysi jedným z pionierov v odvetví smartfónov. To sa ale zmenilo po tom, ako spoločnosť Apple v roku 2007 predstavila iPhone a rozvrátila celý trh.

Desať rokov po uvedení iPhonu na trh sa podiel spoločnosti BlackBerry na trhu so smartfónmi prakticky vymazal. Spoločnosť BlackBerry sa v priebehu rokov niekoľkokrát pokúsila o opätovný vstup na trh predajom smartfónov so systémom Android, no tento krok nevyšiel práve podľa predstáv.

BlackBerry

Ako si spomínate na BlackBerry vy? Vlastnili ste aj vy jeden z ikonických telefónov s fyzickou QWERTY klávesnicou? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -